36.4 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

۳۵ درصد ساکنان منطقه سه در بافت فرسوده زندگی می‌کنند/آخرین وضعیت اجرای بلوار زینبیه

سرپرست شهرداری منطقه سه قم گفت: تراکم جمعیتی 65 هزارنفری منطقه در این 12 درصد بافت فرسوده ساکن هستند، یعنی 35 درصد از جمعیت در 12 درصد مساحت اسکان دارند که رقم بالایی بوده و مشکلات منطقه را به‌خوبی نشان می‌دهد.

به گزارش شهرنیوز، مهرداد روحانی وزیری با اشاره به آخرین وضعیت احداث بلوار زینبیه، اظهار داشت: این  پروژه را در سال جاری در دست اقدام داریم و جزء تملکات مهم به‌عنوان رینگ دوم ترافیکی منطقه سه قرار داشته که اگر اجرایی شود، ترافیک میدان سعیدی و مطهری کاهش می‌یابد.

سرپرست شهرداری منطقه سه قم با بیان اینکه پروژه تقاطع کیوانفر و خیابان امام خمینی(ره) به‌صورت زیرگذر بوده و جمع تملکات مهم ۷ و نیم میلیارد است، تصریح کرد: در سال جاری درمجموع ۳۴ میلیارد تومان تملک داریم که ۲۵ میلیارد تومان مربوط به آرای دادگاه علیه شهرداری است و برای زمین‌هایی که خیابان و فضای سبز شده شکایاتی انجام‌گرفته و مجبور به پرداخت غرامت‌هایی هستیم که از سال‌های قبل مانده است.

روحانی افزود: بافت‌های فرسوده ازجمله دغدغه‌ها در مناطق ۱ و ۷ و ۳ است، از ۲۳۰۰ هکتار اراضی در منطقه، ۲۷۵ هکتار بافت فرسوده و رقم بالایی شامل ۱۲ درصد است.

وی با اشاره به حجم بالای تراکم جمعیتی در بافت‌های تاریخی سطح منطقه، ابراز کرد: این در حالی بوده که تراکم جمعیتی ۶۵ هزارنفری در این ۱۲ درصد بافت فرسوده ساکن هستند، یعنی ۳۵ درصد از جمعیت در ۱۲ درصد مساحت اسکان دارند که رقم بالایی بوده و مشکلات منطقه را به‌خوبی نشان می‌دهد.

سرپرست شهرداری منطقه سه قم اضافه کرد: برای نوسازی بافت فرسوده، شرایط خوبی وجود دارد و شهرداری تخفیف برای عوارض در نظر دارد با توجه به عقب‌نشینی، ۹۰ درصد پروانه‌ها در بافت فرسوده رایگان است و در تراکم و طبقات یک طبقه تشویقی برای شوارع بالای ۸ متر در نظر گرفته‌شده و یک طبقه را اضافه واگذار می‌کنیم و یکی سری تخفیفات نظام‌مهندسی و وام بانکی نیز مدنظر است.