29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

راه‌اندازی اتوبوس آموزش و فرهنگ شهروندی در قم/موتورسواران متخلف آموزش می‌بینند

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم با تأکید بر اهمیت آموزش بر ارتقاء فرهنگ ترافیک، گفت: اتوبوس آموزش و فرهنگ شهروندی و با هدف ارتقاء ایمنی موتورسواران و استفاده از کلاه ایمنی راه‌اندازی شده است.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان با اشاره به اهمیت و جایگاه آموزش در ارتقاء فرهنگ ترافیکی، اظهار داشت: یکی از موضوعات مغفول مانده در حوزه ترافیک مسئله آموزش بوده و این نیاز در شهر قم بیش از بیش احساس می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم یکی از اولویت‌های شهرداری قم را توسعه برنامه‌های آموزشی دانست و تصریح کرد: متأسفانه یک‌طرف بیش از ۵۰ درصد تصادفات شهر قم موتورسواران بوده و این نشان‌دهنده سطح پایین رعایت نکات ایمنی در شهر قم است.

ذاکریان از آغاز به کار طرح آموزش راکبان موتورسوار خبر داد و بیان کرد: اتوبوس آموزش ترافیک باهدف آموزش موتورسواران بدون کلاه ایمنی با همکاری پلیس راهور تجهیز شده و موتورسواران می‌توانند دوره‌ای آموزشی نیم ساعته را در آن بگذرانند.

وی برنامه اتوبوس آموزشی را تشریح کرد و گفت: به‌جای جلب موتورسواران بدون کلاه ایمنی، راکبان به مدت نیم ساعت دوره آموزشی کاملی را در حوزه رعایت قوانین و مقررات گذرانده و فیلم‌هایی از تصادفات واقعی در سطح شهر قم برای راکبان نمایش داده می‌شود.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری قم از ثبت کد ملی افراد متخلف در سامانه خبر داد و گفت: سپس مدت‌زمان مشخصی تعیین‌شده تا راکبان نسبت به تهیه کلاه ایمنی اقدام کرده و در صورت تکرار تخلف موتورسیکلت متوقف‌شده و به پارکینگ انتقال داده می‌شود.

ذاکریان ادامه برگزاری پویش‌های مردمی و آموزش را یکی از برنامه‌های مشترک شهرداری و پلیس راهبر عنوان و تصریح کرد: برای ارتقا فرهنگی به‌ویژه در حوزه ترافیک باید در کنار اجرای پروژه‌های عمرانی پیوست‌های فرهنگی نیز اجراشده و از مسئله آموزش غفلت نشود.