28.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

هدف از اجرای پوشش “احترام به خط سفید” آموزش و ارتقای فرهنگ ترافیکی شهروندان است

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: هدف از اجرای پوشش "احترام به خط سفید" آموزش و ارتقای فرهنگ ترافیکی شهروندان است.

به گزارش شهرنیوز، علی نیک صبح امروز در مراسم آغاز به کارپویش مردمی “احترام به خط سفید” که برای نخستین بار در شهر قم اجرا شد، اظهار داشت: آموزش نخستین گام در ارتقاء فرهنگ ترافیک بوده و نمی‌توانیم بدون ارائه آموزش‌های مناسب به شهروندان خواهان رعایت قوانین و مقررات توسط مردم و رانندگان باشیم.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم برگزاری چنین پویش‌های مردمی را در تربیت نسل کودک و نوجوان بیسار مؤثر دانست و افزود: تأثیرگذاری کودکان و نوجوانان آگاه در ارتقاء فرهنگ ترافیک بر همه ثابت‌شده و اجرای طرح همیاران پلیس توانسته بسیاری از خطاهای والدین در رانندگی را کنترل کند.

نیک جزئیات پویش مردمی “احترام به خط سفید” را تشریح کرد و گفت: امروز این طرح برای نخستین بار در قم آغازشده و به عابران پیاده و رانندگانی که به قوانین خط‌کشی عابر پیاده احترام می‌گذاشتند با گل و کتابچه تقدیر شد.

وی برگزاری این پویش مردمی را با همکاری پلیس راهور دانست و ادامه داد: این پویش با همکاری سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم، پلیس راهور و آموزش ‌و پرورش برگزارشده و ادامه خواهد یافت.