31.8 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

شناسایی ۴ نقطه بحرانی آبگرفتگی در منطقه دو/اجرای رینگ هدایت انهار از میدان امام حسین(ع) تا رودخانه

مدیر منطقه دو قم گفت: در منطقه 2 تعداد 4 نقطه بحرانی در آبگرفتگی شناسایی شد که 80 درصد آن اصلاح‌شده و برخی پروژه‌ها موقت و تعدادی بلندمدت است.

به گزارش شهرنیوز، رضا رحیمی با اشاره به آبگرفتگی در سطح منطقه ۲ و اقدامات لازم در مدیریت بحران در هنگام بارندگی، اظهار داشت: پروژه‌های شهرداری در جمع‌آوری آب‌های سطحی و هدایت انهار مطابق با استانداردهای مدیریت شهری در حال انجام است.

مدیر منطقه دو قم عنوان کرد: در آبگرفتگی در حد استاندارد، در عرض معبر مقداری از آب و عرض و ارتفاع آن را اندازه می‌گیرند تا در مدیریت بحران، اقدام به برنامه‌ریزی شود که دراین‌باره در منطقه دو زحمات زیادی کشیده شد.

رحیمی با بیان اینکه بارندگی شدید سال قبل و سال جاری که در سطح وسیعی اتفاق افتاد به‌خوبی مدیریت شد و تعداد کمی از منازل شامل ۱۰ مورد دچار آبگرفتگی شد که نیروها با سرعت اقدام به جمع‌آوری آب‌های سطحی کردند، افزود: در منطقه دو تعداد ۴ نقطه بحرانی در آبگرفتگی شناسایی شد که ۸۰ درصد آن اصلاح‌شده و برخی پروژه‌ها موقت و تعدادی بلندمدت است.

وی خاطرنشان کرد: جهت کنترل بارندگی‌ها، امسال احداث رینگ در بلوار جمهوری اسلامی از میدان امام حسین(ع) به سمت رودخانه انجام می‌شود تا بخش عظیمی از مشکل را حل کنیم، کوه‌های خضر و یزدان نیز در آبگرفتگی فعال هستند و بارندگی‌های اخیر نشان داد در معرض خطر هستیم.

مدیر منطقه دو قم با تأکید بر اینکه بخش زیادی از طرح‌ها در حوزه آبخیزداری است که در برخی از قسمت‌ها انجام‌شده و در منطقه ۲ و بخشی از منطقه ۶ نیز باید عملیاتی شود، گفت: دراین‌باره اعتباری توسط منابع طبیعی برای مطالعات جذب‌شده است.

رحیمی اضافه کرد: بروز سیل در جاده اراک یک پدیده استثنائی بود، برای جلوگیری از این اتفاقات، طرح‌های کوتاه‌مدتی در دست اقدام است تا از بروز خطر جلوگیری شود، همچنین روان‌آب‌ها نیز جز دغدغه‌هاست و در بارندگی‌ها همکاران ساعاتی قبل از پیش‌بینی در حال آماده‌باش هستند.