29.8 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

طراحی کاشت ۶۸ پروژه فضای سبز در سال ۹۸

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: در سال 98 عملیات طراحی کاشت 68 پروژه فضای سبز با مساحتی بالغ بر 950 هزار مترمربع تهیه و پس از بررسی در کارگروه طراحی و توسعه سازمان به مناطق هشتگانه شهرداری ابلاغ شده است.

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان نیا تشکیل کارگروه طراحی و توسعه فضای سبز را از سال ۹۵ عنوان کرد و افزود: یکی از اتفاقات مهم در حوزه طراحی سازمان، تشکیل کارگروه طراحی و توسعه فضای سبز بوده که با آغاز به کار این کارگروه شاهد افزایش کیفیت در طراحی و کاشت و همچنین کاهش هزینه‌ اجرا و نگهداری پروژه‌ها و افزایش بهره‌وری بوده‌ایم.

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم از بررسی و تاییدطراحی کاشت ۶۸ پروژه فضای سبز در سال ۹۸ توسط این کارگروه خبر داد و بیان کرد: در سال ۹۸ عملیات طراحی و کاشت ۶۸ پروژه فضای سبز با مساحتی بالغ بر ۹۵۰ هزار مترمربع تهیه و پس از بررسی در کارگروه طراحی و توسعه سازمان به مناطق هشتگانه ابلاغ شد.

جوادیان فرایند طراحی را در سازمان تشریح و تصریح کرد: در مرحله نخست واحد طراحی پیشنهادات فضای سبز منطقه را همراه درخواست طرح دریافت می‌کند و پس از تهیه طرح کاشت، سپس در کارگروه طراحی، طرح ارائه و بررسی‌شده و بعد از ویرایش نهایی به منطقه مربوطه ابلاغ می‌شود.

وی کاهش هزینه‌ها و افزایش کیفیت فضای سبز را دستاورد مهم این کارگروه دانست و افزود: حرکت به سمت فضای سبز پایدار و استفاده از گونه‌های سازگار و متحمل به شرایط اقلیمی قم و همچنین افزایش کیفی کاشت فضای سبز دستاوردهای حاصل از کار کارشناسی قوی است.

مدیر عامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم ادامه داد: امروز مردم شاهد تغییرات زیادی در سیما و منظر شهری در حوزه فضای سبز بوده و بخشی از کار شبانه‌روزی پرسنل این سازمان امروز به ثمر رسیده است.

جوادیان با اعلام آمادگی برای دریافت نظرات و پیشنهادات متخصصان حوزه فضای سبز، ابراز کرد: سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم آماده همکاری و تعامل با کارشناسان این حوزه بوده و از نظرات و پیشنهادات ایشان استقبال و استفاده خواهیم کرد.