35 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

اجرای ۵۵ پروژه آبرسانی فضای سبز در سال ٩٨

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: اولویت اصلی در سازمان تکمیل شبکه اصلی انتقال و اجرای طرح جامع آب فضای سبز شهر قم است.

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با اشاره به اینکه اولویت ما تکمیل شبکه انتقال و اجرای طرح جامع آب فضای سبز شهر قم است، گفت: در سال‌های ٩٧ و ٩٨ حدود ١۴ میلیارد تومان لوله و اتصالات پروژه‌های آبرسانی خریداری شده است که کمک زیادی در توسعه و مدیریت منابع آبی داشت.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: در حوزه اجرا و توسعه سیستم‌های آبرسانی در سال ٩٨ بالغ بر ۵۵ پروژه داشته‌ایم که حدود ۴ میلیارد تومان هزینه اجرا کرده‌ایم که به طور معمول برای اجرای خطوط انتقال ٨٠ درصد هزینه مربوط به خرید لوله و اتصالات و ٢٠ درصد از آن هزینه اجرا ست.

جوادیان احداث، راه‌اندازی و بهره‌برداری از تصفیه‌خانه پساب و فاضلاب شهرداری را یادآور شد و گفت: ٣٠ لیتر پساب با تکمیل تصفیه‌خانه تپه‌های اعلایر راه‌اندازی شده و حدود ٧٠ هکتار از اراضی جنگلی با استفاده از این پساب آبیاری می‌شود.

وی بیان کرد: فاز دوم این پروژه بهره‌برداری از تصفیه‌خانه لوکال پردیسان با ظرفیت ٨ متر بر ثانیه است؛ این تصفیه خانه توسط آبفا ساخته و تحویل شهرداری شده و فضای سبز جنگلی پردیسان با این تصفیه‌خانه آبیاری می‌شود.