29.1 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان پارک‌ها

برنامه‌ریزی مدیریت شهری در راستای توسعه متوازن فضای سبز شهر قم

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: نبود فضای کافی با کاربری فضای سبز در مناطق 2 و 6 سیاست‌های سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم به سمت توسعه پارک‌ها جنگلی و بوستان‌های حاشیه‌ای است.

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان پارک ها و فضای سبز شهرداری قم، پیام جوادیان با توجه به اعتراض برخی شهروندان و رسانه ها به توسعه نامتوازن فضای سبز در شهر، اظهار داشت: سازمان با توجه به رسالت خود در توسعه فضای سبز قائل به منطقه‌بندی شهر نبوده و در صورت امکان در جهت توسعه فضای سبز اقدامات لازم را انجام می‌دهد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تأکید بر لزوم توسعه فضای سبز در همه مناطق، افزود: بعضی از مناطق شهر مانند منطقه ۲ و ۶ به علت تراکم بالا و نبود عرصه‌هایی با کاربری فضای سبز امکان توسعه بوستان‌ها و پارک‌ها محلی را از سازمان سلب کرده است.

جوادیان ادامه داد: حتی در جلسات کمیسیون ماده ۵ نیز نتوانستم عرصه‌هایی را برای تبدیل بوستان محلی اختصاص دهیم و بر اساس قانون تملک ملک شخصی برای فضای سبز نیز ممنوع است.

وی سیاست سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری را در این مناطق تشریح کرد و گفت: با توجه به کمبود فضای مناسب توسعه پارک‌های جنگلی و حاشیه‌ای در دستور کار قرارگرفته و لکه‌هایی که قابلیت تبدیل به بوستان را دارد شناسایی‌شده است.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با تأکید دوباره بر رعایت عدالت اجتماعی در توسعه فضای سبز در همه مناطق، خاطرنشان کرد: سازمان با تمام امکانات درصدد توسعه فضای سبز شهری بوده و قائل به منطقه‌بندی در این حوزه نیست.