38.1 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

احیای زمین‌های آلوده با کاشت گیاهان سبز

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: زمین‌های آلوده‌ای که پسماندها در آنها دفن شده تا تقریبا 50 سال دیگر قابل استفاده نیست، با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته زمین‌ها را با بالا آوردن ارتفاع و ریختن خاک و کود احیا کرده و برای کاشت فضای سبز استفاده می‌کنیم.

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، سید عبدالله میرابراهیمی با اشاره به سیاست سازمان در حوزه فنی، اظهار کرد: برنامه ما این است که به سمت پروژه‌های زیربنایی در مدیریت پسماند برویم و پروژه‌هایی مانند کارخانه تفکیک در مقصد و ایستگاه‌های انتقال زباله در سطح شهر از نتایج این سیاست است.

به گفته مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، یکی از کارهای خیلی خوبی که در سایت البرز انجام شد، تلاش برای جلوگیری از آلوده شدن زمین‌های پاک بود.

میرابراهیمی بیان کرد: برای توقف آلوده کردن زمین‌های پاک در سایت البرز یکی از کارهایی که انجام دادیم، بازگشت به زمین‌های آلوده ۵۰ سال پیش بود.

وی گفت: دفن بهداشتی پسماند از دیگر دغدغه‌های ما در سایت البرز است و برای این کار هم از زمین‌های آلوده دوباره استفاده میکنیم.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با بیان اینکه سیاست دیگر احیای برخی زمین‌های آلوده با کاشت گیاهان سبز است، تصریح کرد: زمین‌های آلوده‌ای که به صورت ترانشه‌ای زباله در آنها دفن شده تا تقریبا ۵۰ سال دیگر قابل استفاده نیست، از طرفی وجود پلاستیک در پسماندها این زمان را طولانی‌تر می کند.

میرابراهیمی افزود: با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته زمین‌ها را با بالا آوردن ارتفاع و ریختن خاک و کود احیا کرده و برای کاشت فضای سبز استفاده می کنیم.

وی گفت: در مرحله کنونی پیش بینی ما ایجاد ۲۰ هکتار فضای سبز در سایت البرز است که وضعیت زیست محیطی سایت را بسیار بهبود می‌بخشد.