41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

پرسش‌گری عدالت خواهی و فسادستیزی شاخصه‌های رسانه انقلاب اسلامی است

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم گفت: از جمله شاخصه‌های مهم رسانه انقلاب اسلامی، پرسش‌گری، عدالت‌خواهی، فسادستیزی و در عین حال واقع‌بینی است که جشنواره ابوذر نیز به دنبال همین هدف است.

ابوالقاسم مقیمی طی سخنانی در مراسم اختتامیه پنجمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر استان قم ضمن تقدیر از همه دست‌اندرکاران برگزاری این جشنواره، اظهار داشت: به لطف الهی جشنواره ابوذر طی دو سال اخیر، گام‌های بسیار خوب و مبارکی در مسیر کیفی‌تر شدن برداشته و نتیجه آن نیز آثار خوب و ارزشمندی است که به آن برای داوری ارسال شده است.

مدیرعامل سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری قم افزود: در برگزاری این جشنواره از همه ظرفیت‌های استانی در بُعد رسانه‌ای به خوبی استفاده شده و کلیه برنامه‌های جشنواره از مقدمات برگزاری و فراخوان گرفته تا داوری و برگزاری مراسم اختتامیه با نیروهای بومی انجام شده که ماحصل کار دوستان واقعاً جای تقدیر و تشکر دارد.

مقیمی همچنین گفت: یکی از ویژگی‌های بارز جشنواره ابوذر، توجه به رسانه تراز انقلاب اسلامی است، یعنی رسانه‌ای پرسشگر که در عین واقع بینی، عدالت خواه و فسادستیز است.

وی در ادامه صحبت‌های خود با اشاره به فعالیت چشمگیر و مؤثر رسانه‌های استانی در دوران پس از شیوع کرونا تاکنون، بر لزوم فکر و تدبیر برای ایجاد رسانه‌های جدید در چنین مقاطعی تأکید کرد و افزود: شرایط پیش آمده به ما این نکته را متذکر شد که باید بیش از پیش به مقوله آموزش نسل جدید خبرنگاران اهتمام داشته باشیم و در همین راستا، سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری قم با همکاری دوستان رسانه‌ای، به دنبال برگزاری دوره‌های آموزشی خبر و رسانه در آینده‌ای نزدیک است.