38.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
قائم مقام شهردار

اصلاح بافت اطراف حرم بیش از چهارهزار میلیارد هزینه دارد

قائم مقام شهردار قم با بیان این که اصلاح بافت اطراف حرم بیش از چهارهزار میلیارد هزینه دارد، گفت: امیدواریم هرچه سریع‌تر تکلیف اراضی ۴۸ هکتاری پردیسان مشخص شود تا بتوانیم از این طریق به مجموعه مدیریت شهری کمک کنیم.

ابراهیم معتمدی با اشاره به مشکل فرسودگی و مسائل پیرامون بافت اطراف حرم، اظهار داشت: از مجموعه اقدات شهرداری قم در پنج سال گذشته بخش عمده ای در ارتباط با همین مسأله است.

قائم مقام شهردار قم با اشاره به سازی مسیرهای منتهی به حرم، خاطرنشان کرد: ما در این راستا نسبت به مسائل امنیتی، تهیه لوازم و همچنین تکمیل مجموعه پارکینگ برای زائران اقدامات گسترده ای انجام داده ایم.

معتمدی بیان داشت: پشتوانه مالی انجام همه این کارها همان بحث ۴۸ هکتاری مصوب هیأت وزیران است که می‌تواند به شهرداری قم به ویژه در مورد مرکز شهر کمک شایانی بکند اما پس از سه سال تلاش مجدانه هنوز در این رابطه تعیین تکلیف نشده است.

وی با بیان این که در غیر از مرکز شهر اقدامات شهرداری انصافا قابل توجه است، گفت: به هرحال نگین شهر قم، حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه(س) است ولی باید بدانید که شهرداری به هیچ عنوان به تنهایی از پس هزینه‌های شهری برنمی آید و نیازمند کمک دولت در این زمینه هستیم.

قائم مقام شهردار قم اضافه کرد: مجموعه فعالیت هایی که باید در مرکز شهر صورت بگیرد، هزینه‌ای بالغ بر چهار هزار میلیارد تومان دارد که می‌بایست عنایت ویژه‌ای از مجموعه دولت صورت بگیرد، هرچند قصد و نیت برای همکاری وجود دارد ولی در عمل آنچنان همکاری را شاهد نبوده‌ایم.