35.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار مناطق

۱۵ نقطه حادثه خیز آبگرفتگی در منطقه ۳ رفع شد/بوستان ولایت توسعه می‌یابد

سرپرست شهرداری منطقه سه قم با بیان اینکه اصلاح انهار با توجه به آبگرفتگی در بارندگی یکی از اقدامات مهم در سطح این منطقه است، ابراز کرد: در این خصوص 25 نقطه حادثه‌خیز احصا و 15 نقطه به‌طور کامل حل شد.

به گزارش شهرنیوز، مهرداد روحانی وزیری آخرین وضعیت تملک بخشی از مترو واقع در این منطقه را موردتوجه قرار داد و اظهار داشت: در سال گذشته تملک مترو با اعتبار ۸۰۰ میلیون تومان جنب زیرگذر امام‌زاده ابراهیم ایستگاه A10 مترو انجام شد که ۶ ملک برای تملک در محدوده قرار داشت و سه ملک آن سال قبل تملک شده است.

سرپرست شهرداری منطقه سه قم ادامه داد: امسال یک میلیارد تومان برای تملک داریم که یک ملک دیگر نیز تملک شده و دو ملک باقی‌مانده است که با توجه به اینکه مترو در حال راه‌اندازی است بسیار ضروری بوده و باید انجام شود.

روحانی وزیری خاطرنشان کرد: پروژه نورپردازی میدان ۷۲ تن بالغ‌بر ۴۰۰ میلیون تومان در سال قبل و امسال با ۲۰۰ میلیون تومان جهت توسعه اجرایی می‌شود.

وی با بیان اینکه اصلاح انهار با توجه به آبگرفتگی در بارندگی یکی از اقدامات مهم در سطح منطقه سه است، ابراز کرد: در این خصوص ۲۵ نقطه حادثه‌خیز احصا و ۱۵ نقطه به‌طور کامل حل شد که از آن جمله انتهای مدرس خیابان بهارستان و بافقی به شمار رود.

سرپرست شهرداری منطقه سه قم با تأکید بر اینکه توسعه بوستان ولایت جنب عوارضی یکی از پروژه‌های مهم است که با هزینه‌های زیادی در ۲۳۰ هکتار در حال انجام است، تصریح کرد: این پروژه هنوز مغفول مانده و امسال بودجه‌ای برای تکمیل آن در نظر گرفته‌شده است.