33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

انعقاد ۵۰۰ میلیارد تومان قرارداد سرمایه‌گذاری طی سه ماه اخیر در قم

شهردار قم با بیان اینکه اقدامات گسترده‌ای در شهرداری طی سال‌های اخیر آغاز شده است، اقدامات شهرداری در حوزه سرمایه گذاری را مورد توجه قرار داد و افزود: فقط در ماه گذشته 500 میلیارد تومان در شهرداری قرارداد سرمایه‌گذاری نوشته شده است.

به گزارش شهرنیوز، دکترسیدمرتضی سقائیان‌نژاد ظهر امروز در نشست خبری با رسانه‌های استان قم، با اشاره به برگزاری نخستین جشنواره رسانه ای «شهر ما»، اظهار کرد: مسائل و مشکلات زیادی در شهر وجود دارد که شهرداری به بخشی از آنها نپرداخته و نیاز است رسانه‌ها به کمک شهرداری بیایند تا این مشکلات شناسایی شود.

شهردار قم با تاکید بر اینکه بیش از ۸۰ درصد فعالیت‌های شهر متعلق به شهرداری است، گفت: شهرداری‌ها به صورت متنوع درگیر در شهر هستند و نزدیک به ۳۷۲ وظیفه دارند در صورتی که شاید یک وزارت خانه کمتر از ۳۰ وظیفه داشته باشد.

سقائیان‌نژاد با اذعان به اینکه موضوع شناسی در امور شهری مهم است، گفت: مثلث مردم، شهرداری و خبرنگاران در پیشبرد اهداف شهر بسیار موثر است.

وی با تاکید بر اینکه موضوع شهر باید کمتر دچار مسائل سیاسی شود، افزود: اگر چالش‌ها و مشکلات پیام‌هایش به مدیریت شهری منتقل شود قطعا مدیریت شهری می‌تواند با برنامه آنها را رفع کرده و به مرور به توسعه شهری پایدار و خوب برسیم.

شهردار قم با بیان اینکه امروز بیش از ۷۰ درصد مردم شهرنشین هستند، گفت: این شهرداری‌ها که امور اکثریت مردم را بر عهده دارند باید مجموعه‌ای ملی و شهری در اختیار داشته باشند.

سقائیان‌نژاد افزود: حل مشکلات ترافیکی، اقتصاد شهری، سرمایه گذاری، هویت و کالبد شهر، بازآفرینی، سیما و منظر و معماری ایرانی اسلامی، برنامه محوری برای ارتقا کیفیت زندگی و… جزو کارهایی است که باید شهرداری به آنها بپردازد.

وی با اشاره به ضرورت توسعه دانش و تخصص در مدیریت شهری، خاطرنشان کرد: شهر امروز مملو از تخصص‌ها و پیچیدگی‌های متفاوت است و شهرداری موظف است در این حوزه‌ها خود را به روز کند.

شهردار قم با تاکید بر اینکه قم پایگاه انقلاب است و امورات فرهنگی در این شهر بسیار مهم است، گفت: تعدد و تنوع وظایف شهرداری نشان می‌دهد که چقدر ارتباط مردم، رسانه و شهرداری اهمیت دارد.

سقائیان نژاد با اذعان به اینکه مخارج تامین امور زیربنایی باید بر عهده دولت‌ها باشد چراکه وظیفه شهرداری این است که شهر را نگهداری کند، گفت: به همین خاطر جشنواره رسانه‌ای شهر ما فرصتی برای مشارکت رسانه‌ها در شناسایی مسائل و مشکلات شهر است.

وی با بیان اینکه اقدامات گسترده‌ای در شهرداری طی سال‌های اخیر آغاز شده است، اقدامات شهرداری در حوزه سرمایه گذاری را مورد توجه قرار داد و افزود: فقط در ماه گذشته ۵۰۰ میلیارد تومان در شهرداری قرارداد سرمایه گذاری نوشته شده است.

شهردار قم با تاکید بر اینکه سه هتل ۵ ستاره در بلوار پیامبر اعظم(ص) در حال ساخت است، گفت: در حوزه‌های دیگر تسویه بدهی‌ها و ارتباط با مردم نیز گام‌های بلندی برداشته شده است.

سقائیان‌نژاد با بیان اینکه ترغیب زائران نیازمد تامین زیرساخت‌های شهری است، گفت: اقامتگاه‌ها و هتل‌ها باید استاندارد باشد و این مهم در دستور کار شهرداری قرار دارد.

وی گفت: یکی از مشکلات اساسی که در قم وجود دارد باید ورود زائران به شهر قم به صورت سیستمی برنامه ریزی شود و باید بخش خصوصی وارد عمل شود.