35 C
شهر مقدس قم
۱۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 8

سیلاب در شهرک دانشگاهی پردیسان خطر جدی محسوب می‌شود/ تاکید بر تسریع حل مشکل جاری شدن سیلاب‌ها در منطقه هشت

جلسه ستاد مدیریت بحران منطقه هشت قم با حضور شهردار منطقه، مدیر مرکز پدافند غیر عامل و مدیریت بحران شهرداری قم و دیگر اعضای ستاد برگزار شد.

به گزارش واحد روابط عمومی شهرداری منطقه هشت قم، جلسه ستاد مدیریت بحران منطقه هشت قم با حضور شهردار منطقه، مدیر مرکز پدافند غیر عامل و مدیریت بحران شهرداری قم و دیگر اعضای ستاد برگزار شد، ضمن احصاء موارد خطر ساز در سطح منطقه در خصوص رفع مشکل آب گرفتگی و مخاطرات احتمالی این معضل برای آینده منطقه پردیسان بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

محمد رمضانی ضمن تاکید بر تسریع در حل مشکل جاری شدن سیلاب‌ها، ابراز داشت: مشکل جاری شدن سیلاب‌ها را بطور مستمر از نهادهای ذیربط در این زمینه پیگیری کرده‌ایم ولی متاسفانه هنوز اقدام عملی در این خصوص صورت نگرفته است.

سرپرست شهرداری منطقه هشت قم در ادامه با بیان اینکه جاری شدن سیلاب‌ها مخاطره جدی برای منطقه مخصوصا قسمت شهرک دانشگاهی محسوب می‌شود خاطرنشان کرد: به دلیل قرار گرفتن شهرک دانشگاهی در مسیر سیلاب و همچنین وجود پست‌های متعدد برق و ریل آهن در این مسیر بارندگی شدید می‌تواند عواقب خطرناک و فاجعه‌آفرینی برای مردم پردیسان رقم بزند که با پیشگیری به موقع و احداث کانال بتنی می‌توان از این فاجعه جلوگیری کرد.

رمضانی با بیان ایکه مسیر احداث این کانال در حوزه خدماتی شهرداری نمی‌باشد، افزود: شهرداری با ایجاد کانال‌های موقت خاکی درصدد رفع موقتی مشکل می‌باشد ولی در صورت بارندگی شدید این کانال‌ها پاسخگو نیست و امیدواریم مجموعه استان مخصوصا اداره کل راه و شهرسازی و مدیریت بحران استانداری اهتمام ویژه‌ای در خصوص این موضوع حساس داشته باشند.