33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

تدوین برنامه راهبردی منابع درآمدی پایدار و جدید برای شهرداری قم

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم گفت: با همکاری یک شرکت مهندسی در قالب مشاور و با تشکیل جلساتی مشترک، برنامه راهبردی و عملیاتی برای تهیه مطالعات کسب منابع درآمدی پایدار و جدید برای شهرداری قم تهیه شد.

به گزارش شهرنیوز، علی‌اصغر رنگرز جدی با اشاره به اقدامات واحد تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم  اظهار داشت: با هدف افزایش ۲۰ درصدی عوارض سال ۹۸ و تغییر ۲۸ مورد از آیتم‌های درآمدی تعرفه؛ جلسات کارشناس در شهرداری تشکیل و با حضور در کمیسیون‌های شورای اسلامی در کمیته انطباق فرمانداری دفاع و تعرفه عوارض و خدمات شهرداری در جراید منتشر شد.

به گفته وی، به‌منظور تهیه گزارش و نقشه‌های «جی آی سی» برای این کمیته، موضوع ماده ۶۴ قانون مالیات‌های مستقیم برای اتخاذ تعیین قیمت منطقه‌ای تهیه گردید، هم‌چنین گزارش‌های آماری روزانه و ماهانه از وصولی شهرداری به‌منظور ارائه هر ۱۵ روز آن به شورای شهرداران با حضور شهردار و معاونین تهیه‌شده است.

رنگرز جدی با اشاره برگزاری برنامه‎هایی برای ایجاد انگیزه برای پرداخت عوارض از سوی شهروندان قمی، عنوان کرد: برای تشویق شهروندان برای پرداخت عوارض در مقاطع مختلف مانند تخفیفات دهه مبارک فجر، پیشنهادهای لازم ارائه و با شهرداری هم هماهنگی‌های لازم صورت گرفته است، هم‌چنین لایحه‌ای تهیه و برای تصویب به شورای اسلامی شهر ارسال‌شده است.

به گفته مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم، اقدامات روزانه مناطق مختلف در حوزه درآمدی رصد می‌شود، ارزش وصولی سال ۹۸ ناشی از این موضوع ۱۳۷۹ میلیارد ریال بوده است، این در حالی بوده که در سال گذشته ارزش وصولی رقمی معادل ۱۱۱۶ میلیارد ریال بوده است که نشان از رشد ۲۴ درصدی دارد.

رنگرز جدی یادآور شد: با همکاری یک شرکت مهندسی در قالب مشاور و با تشکیل جلساتی مشترک، برنامه راهبردی و عملیاتی برای تهیه مطالعات کسب منابع درآمدی پایدار و جدید برای شهرداری قم تهیه شد.