31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
گزارش خبری

دهه کرامت ماندگار ۹۹ برای مردم قم؛شور و نشاط اجتماعی ثمره کار جهادی مدیریت شهری

افتتاح 110 پروژه همزمان با دهه کرامت تنها گوشه‌ای از همت بالای مدیریت شهری برای اتمام 889 پروژه تا پایان سال 99 است و به نظر می‌رسد امسال سال ماندگاری برای مردم قم بوده و ثمره آن ایجاد شورونشاط اجتماعی خواهد بود.

به گزارش شهرنیوز، حرکت به سمت توسعه شهری امروز یکی از دغدغه‌های جدی مدیرت شهری در قم بوده و شاهد تغییرات چشم‌گیری در حوزه‌های عمرانی و خدماتی در سطح شهر هستیم.

تغییراتی که از رسیدن سرانه فضای سبز به ۲۰ مترمربع به ازای هر نفر تا تکمیل رینگ‌های ترافیکی، توسعه و ارتقاء حمل‌ونقل عمومی و افتتاح و کلنگ زنی پروژه‌های جدید عمرانی قابل دید و مقایسه با سال‌های گذشته است.

شهر قم با وجود جایگاه و موقعیتی که در کشور و جهان اسلام داشته نیازمند این حرکت و تحول بوده و امروز نیازمند صبوری شهروندان و همدلی و هم‌افزایی بین مدیران و مسئولان شهر برای رسیدن به نتیجه مطلوب هستیم. نتیجه‌ای که مطالبه به‌حق مردم بوده و دیگر نمی‌توان نسبت به آن بی‌تفاوت بود، مطالبه‌ای که برای رسیدن به نقطه مطلوب آن فاصله زیادی داریم.

خدمت به مردم قم دارای ارزشی مضاعف است

شهری که از نظر آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور خدمت به مردم این دارای ارزشی مضاعف بوده و تأکید می‌کند: این شهر پس از دوران امام صادق(ع) و هجرت خاندان اشعری‌ها به قم از جایگاه ویژه‌ای برخوردار شد و خط علم و معرفت الهی در آن قطع نشده و مرکز علمی‌ترین، اسلامی‌ترین و بزرگ‌ترین مرکز دانش دینی در دنیا و بر همگان لازم است که این شهر را بشناسیم.

و همچنین آیت‌الله سید محمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت معصومه(س) با اشاره به اهمیت تبرک اعمال انسان به نام ائمه اطهار (ع)، اظهار می‌دارد: خدمت به مردم در هر لباس و موفقیتی و قابل‌تقدیر بوده و تمام این خدمات برای نظام و اهل‌بیت (ع) به‌عنوان یک وظیفه انجام‌شده است.

افتتاح ۱۱۰ پروژه عمرانی در دهه کرامت

امسال اما بعد چندین سال کار پیاپی، سال بهره‌وری و به نتیجه رسیدن بسیاری از کلنگ زنی‌ها در شهر و به تعبیر دکتر سید مرتضی سقاییان‌نژاد شهردار قم سال پر برکتی برای شهر قم است که در نخستین گام امسال ۱۱۰ پروژه مختلف در حوزه‌های عمرانی، خدماتی، ترافیکی، فناوری، سرمایه‌گذاری فرهنگی و فضای سبز شهری همزمان با دهه کرامت افتتاح، بهره‌برداری و آغاز عملیات اجرایی آن‌ها به سرانجام رسید.

شهردار قم با تأکید بر اینکه با وجود مشکلاتی مانند تحریم و کرونا هیچ‌یک از پروژه‌های عمرانی شهر تعطیل نشد، خاطرنشان می‌کند: تحریم، کرونا و نه حوادث طبیعی هیچ‌کدام عاملی برای متوقف‌شدن پروژه نبوده و این پروژه‌ها با جدیت تا به سرانجام رسیدن دنبال می‌شوند.

افتتاح و کلنگ زنی ۸۸۶ پروژه تا پایان سال ۹۹ در قم

سقائیان‌نژاد از افتتاح پروژه‌ها در چهار فاز دهه کرامت، هفته دولت، هفته دفاع مقدس و دهه فجر خبر داده و تعداد پروژه‌های که تا پایان سال افتتاح یا کلنگ زنی می‌شود را نزدیک به ۸۸۹ پروژه اعلام می‌کند.

۱۱۰ پروژه‌ای که در دهه کرامت افتتاح می‌شود با اعتباری بالغ‌بر ۸۶۰۰ میلیارد ریال اجرایی شده و در بخش‌های مختلف عمرانی، خدماتی، ترافیکی، فناوری، سرمایه‌گذاری فرهنگی و فضای سبز شهری در تمامی مناطق هشتگانه و سازمان‌های تابعه شهرداری قم اجراشده و در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

عدم توقف پروژه‌های عمرانی با وجود محدودیت‌های مالی کشور

احمد امیرآبادی فراهانی عضو هیئت‌رئیسه مجلس شورای اسلامی نیز با ابراز قدردانی از مجموعه مدیریت شهری، معتقد است: لازم است از زحمات مجموعه مدیریت شهری و شهرداری قم تقدیر و تشکر کنیم چراکه با وجود محدودیت‌های مالی موجود اجازه متوقف شدن پروژه‌ها را ندادند.

وی با اشاره به شرایط کشور با توجه به شیوع ویروس کرونا، بیان می‌کند: با وجود از دست دادن برخی از هم‌وطنان به دلیل ابتلا به این بیماری و علیرغم همه سختی‌ها، اتفاقات خیلی خوبی در کشور و شهر قم افتاده  که همایش عشق‌ورزی، وحدت و همدلی و افتتاح پروژه‌های عمرانی قابل‌تقدیر است.

امسال سال پر برکتی برای شهر قم خواهد بود اما برای رسیدن به نقطه مطلوب همدلی و هم‌افزایی مدیران استانی و شهری نکته‌ای است که لازم است بارها و بارها به آن تأکید کرده و یادآور شویم شهروندان نیازمند خدمت‌رسانی بوده و زمان اختلاف‌های مدیریتی گذشته است.