29.2 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

تقدیر آیت‌الله حسینی بوشهری از خدمات شهرداری قم در بحران کرونا/شهرداری مروج کتابخوانی در قم باشد

امام‌جمعه قم با اشاره به حضور پرشور شهرداری قم در بحران شیوع ویروس کرونا گفت: حضور شهرداری قم در این بحران ناخواسته شایسته تقدیر است.

تقدیر آیت‌الله حسینی بوشهری از خدمات شهرداری قم در بحران کرونا/شهرداری مروج کتابخوانی در قم باشد
امام‌جمعه قم با اشاره به حضور پرشور شهرداری قم در بحران شیوع ویروس کرونا گفت: حضور شهرداری قم در این بحران ناخواسته شایسته تقدیر است.

به گزارش شهر نیوز، آیت‌الله سید هاشم حسینی بوشهری امروز در دیدار با شهردار قم، به شرایط خاص کشور به دلیل شیوع بیماری کرونا اشاره و اظهار داشت: حضور شهرداری قم در این بحران ناخواسته شایسته تقدیر است.
امام‌جمعه قم با بیان اینکه این بحران چرخ‌های اقتصادی را از کار انداخته و حتی مناسبات مرزی بین کشورهایی که دم از اتحاد می‌زدند را تحت تأثیر قرار داده و شرایط اقتصادی کشورهای اروپایی و آمریکا را با بحران روبرو کرده است، ابراز کرد: این‌ها همه نشان‌دهنده تأثیرگذاری این ویروس مهلک بوده که معادلات جهانی را به هم‌ریخت.
وی افزود: در استان قم همه دستگاه‌ها ازجمله شهرداری همراهی‌های خوبی در مقابله با این ویروس داشتند، البته گاهی وقفه‌هایی ایجاد می‌شد اما کمی که جلوتر رفتیم روند کار قویی‌تر شده و در زمینهٔ های مختلف به‌گونه‌ای عمل کرد که شایسته تقدیر است.
عضو مجلس خبرگان رهبری رنگ‌آمیزی‌های مساجد سطح شهر را قابل‌تقدیر دانست و ادامه داد: در شرایط تحریم درآمدهای شهرداری روزبه‌روز رو به کاهش بوده اما وقفه‌ای در کار و آبادانی شهری ایجاد نشده و همچنان حرکت پرشتاب روبه‌جلو است و توقفی در کارهای شهرداری ایجاد نشده است.
وی با تأکید برافزایش نمادهای مذهبی و دینی در سطح شهر گفت: المان‌هایی که در رابطه با شهدا و شهدای گمنام و سایر نمادهای مذهبی در سطح شهر نصب می‌شود نمایانگر فعالیت‌های مسئولان شهرداری است؛ درنتیجه باید در هر منطقه‌ای و متناسب با هر محله‌ای نمادهای مذهبی متناسب با مناطق و محله‌ها نصب‌شده و این کار تقویت شود.
نائب رئیس جامعه مدرسین حوزه علمیه قم مطرح کرد: در بوستان‌ها به‌ویژه بوستان علوی نمازخانه کم بوده و گفته می‌شود که هنگام اقامه نماز در این بوستان نمازخانه بسته است که لازم بوده در کنار خدماتی که درزمینهٔ عمرانی به همشهریان ارائه می‌شود به این نکات توجه جدی شود.
وی خاطرنشان کرد: همچنین اگر در سطح شهر خدمات رفاهی زائران مثل سرویس‌های بهداشتی ایجاد شود که می‌تواند در ارائه خدمات بهتر به زائران عملکرد مطلوب‌تری داشت.
امام‌جمعه قم بر استفاده بیشتر از گروه‌های جهادی در کارهای شهرداری تأکید کرد و افزود: در مقابله با کرونا افرادی درخشیدند که شایسته تقدیر هستند، برای نمونه حضور جهادگرانی که در تغسیل متوفیان کرونا از جان خود گذشتند نمونه بارز این ایثار و فداکاری بوده که باید تقدیر ویژه از آنان کرد.
آیت‌الله حسینی بوشهری بر وجود کتابخانه‌هایی در سطح شهر به نام شهرداری تأکید کرد و گفت: شهرداری می‌تواند با ایجاد این کتابخانه‌ها، مروج فرهنگ مطالعه و کتاب‌خوانی باشد.
عضو مجلس خبرگان رهبری سپس بر ساماندهی کارگران ساختمانی و روزمزد تأکید و اضافه کرد: لازم است شهرداری مکانی برای این کارگران در نظر بگیرد تا دیگر نیازی به ایستادن آن‌ها بر سر چهارراه‌ها نباشد، با این کار هم مشکلی از این کارگران برطرف وهم در وجهه شهر تأثیر به سزایی دارد.
وی در پایان توجه به زیرساخت‌ها را مورد تأکید قرارداد و گفت: باید شهرداری فکر اساسی برای شرایط بحرانی مثل بارندگی‌های شدید کند تا از آب‌گرفتگی‌ها و جمع شدن آب در زیرگذرها جلوگیری شود.