36.7 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

دو هزار میلیارد تومان پروژه شهری در سال ۹۹ در قم به بهره‌برداری می‌رسد/افتتاح رینگ ترافیکی جمکران تا پایان سال

شهردار قم مجموع پروژه‌هایی که در سال جاری به بهره‌برداری رسیده و یا به مرحله کلنگ زنی می‌رسند را بیش از دو هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: این پروژه‌ها در حوزه فضای سبز، قطار شهری، ترافیک و شهرسازی است.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقاییان‌نژاد امروز در دیدار با آیت‌الله سید هاشم بوشهری، با اشاره به شرایط ایجادشده در کشور و شهر قم به‌واسطه شیوع ویروس کرونا اظهار داشت: متأسفانه به علت شیوع این ویروس بسیاری از دیدارها و ملاقات‌ها امکان‌پذیر نبوده است.

وی عملکرد سه ماه گذشته شهرداری را تشریح کرد و افزود: شهرداری بر اساس سنوات گذشته خود را برای ایام نوروز آماده می‌کرد که شیوع ویروس کرونا و سه مرتبه جاری شدن سیل در قم سبب شد که سه ماه گذشته شرایط متفاوتی را تجربه کنیم.
شهردار قم با تأکید بر انجام وظایف شهرداری در شرایط بحران‌های حاکم بر شهر قم تصریح کرد: فعالیت‌های فضای سبز، درختکاری و گل‌کاری آغاز فصل، عملیات عمرانی در سطح شهر و سایر اقدامات شهرداری به‌صورت معمول پیگیری شده و در هیچ‌یک از برنامه‌های معمول شهرداری کوتاهی انجام‌نشده است.
وی از ویژه‌برنامه افتتاح ۱۱۰ پروژه شهرداری در دهه کرامت خبر داد و بیان کرد: علاوه بر برگزاری مراسم افتتاح ۱۱۰ پروژه عمرانی در روز میلاد حضرت معصومه(س) کاروان‌های گل در سطح شهر حرکت کرده و با بیش از پنج هزار شاخه گل حرم مطهر حضرت معصومه (س) گل‌باران شد.
سقاییان‌نژاد اعتبار هزینه شده در ۱۱۰ پروژه را بیش از ۸۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: پروژه‌های که امسال افتتاح می‌شود از سه سال قبل آغازشده و در سه مرحله به بهره‌برداری می‌رسد.
وی مجموع پروژه‌هایی که در سال جاری به بهره‌برداری رسیده و یا به مرحله کلنگ زنی می‌رسند را بیش از دو هزار میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: پروژه‌ها در حوزه فضای سبز، قطار شهری، ترافیک و شهرسازی است.
شهردار قم تعدادی از پروژه‌های قابل بهره‌برداری را نام برد و خاطرنشان کرد: شهربازی بوستان علوی، باغ پرندگان، تقاطع خیابان کارگر، پارک بازی بوستان غدیر، رینگ دوم جمکران ، محور جعفریه و بوستان کوثر بخشی از پروژه‌هایی است که امسال به بهره‌برداری می‌رسد.