37.1 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

تاکید بر الکترونیکی‌سازی فرآیندها و خدمات کارکنان شهرداری

مدیرکل سرمایه انسانی شهرداری قم گفت: خدمات و فرآیند‌های مرتبط با کارکنان شهرداری به حد مطلوبی الکترونیکی شده اما باید در زمینه خدمات آموزشی و ارتقاء کارکنان نیز رویکرد الکترونیکی سازی مد نظر باشد.

به گزارش شهرنیوز، نخستین جلسه شورای منابع انسانی مناطق شهرداری قم به صورت الکترونیک با حضور معاونین پشتیبانی و روسای ادارات منابع انسانی مناطق و ستاد برگزار شد و در آن آخرین مسائل و موضوعات مرتبط با امور مختلف نیروی انسانی در حوزه های مختلف از جمله کمیت و کیفیت نیروی انسانی مناطق، برگزاری دوره‌های آموزشی تخصصی، نظام ارزشیابی عملکرد کارکنان، نظام جبران خدمات و… مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

سیدعلی بیگدلی مدیرکل سرمایه انسانی شهرداری قم در این جلسه اقدامات صورت گرفته در خصوص موضوع شیوع بیماری کرونا، گفت: باوجود تعدد و ماهیت ماموریت‌ها و لزوم حضور در صف اول مبارزه با کرونا، بخش‌های مختلف شهرداری از جمله همکاران اداره بهداشت و سلامت اداره کل سرمایه انسانی با دریافت نظرات نهادهای تخصصی ذی ربط، اقدامات متعددی در خصوص پیشگیری از بیماری کرونا پیش‌بینی و با مشارکت مناطق و سازمان‌ها مختلف شهرداری اجرا کردند.

مدیرکل سرمایه انسانی شهرداری قم با اذعان به اینکه نتایج اقدامات جمعی صورت گرفته حفظ سلامت جمعی همکاران و نسبت پایین ابتلاء به بیماری مذکور در میان همکاران شهرداری بوده است، افزود: اقدامات پیشگیرانه باید تا ریشه کنی کامل بیماری کرونا تداوم داشته و معاونین پشتیبانی و روسای ادارات سرمایه انسانی در سطح مناطق شهرداری در خصوص رعایت نکات و دستورالعمل‌های بهداشتی ابلاغی پیگیری‌های لازم را داشته باشند.

بیگدلی در ادامه با اشاره به فرصت پدید آمده جهت بهره برداری از ظرفیت‌های فضای مجازی و الکترونیک موجود، گفت: در حال حاضر، بخش عمده ای از فرایندهای منابع انسانی به صورت الکترونیک انجام می‌شود و باید الکترونیکی کردن خدمات با جدیت بیشتری پیگیری شود.

وی با بیان اینکه در سال جاری در راستای ارتقاء کیفیت کارکنان با توجه به نیازهای اعلام شده باید دوره‌های آموزشی متعددی را برنامه‌ریزی و اجرا کنیم، گفت: با توجه به شرایط پیش‌رو باید برگزاری دوره‌های الکترونیک به عنوان راهبرد اصلی مدنظر قرار گیرد.

مدیرکل سرمایه انسانی شهرداری قم در خصوص مشکلات مطرح شده در حوزه کمبود نیروی انسانی در برخی حوزه ها در سطح مناطق شهرداری، چابکی سازمانی را به عنوان اصلی‌ترین رویکرد حاکم بر مدیریت نیروی انسانی مطرح کرد و گفت: در چارچوب نظام برنامه‌ریزی نیروی انسانی شهرداری با بهره‌گیری از راهبردهای چون برون سپاری خدمات، افزایش مهارت‌ها نیروهای فعلی در راستای افزایش بهره‌وری، جابجایی نیروها باید نیازهای فعلی را مرتفع سازیم.