31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

توزیع کیسه‌های مخصوص جمع‌آوری پسماندهای ویژه در غرفه‌های بازیافت

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: کیسه‌های مخصوص جمع‌آوری "جزء ویژه پسماندهای عادی" توسط شهروندان در غرفه‌های بازیافت توزیع می‌شود.

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، سید عبدالله میرابراهیمی بیان کرد: “جزء ویژه پسماندهای عادی”، معمولا دارای یک ویژگی خطرناک از قبیل برندگی، خورندگی یا سمی بودن هستند که در اغلب منازل تولید می شوند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم تصریح کرد: جزء پسماندهای عادی می‌توانند سلامتی را تهدید کنند و در صورتی که همراه با سایر پسماندهای خانگی جمع‌آوری شوند در فرآیند انتقال و پردازش، به افرادی که با آنها سروکار دارند، صدمه بزنند.

میرابراهیمی گفت: جز ویژه پسماندهای عادی در اثر تماس با دست می تواند به جراحت، سوختگی یا مسمومیت منجر شوند و ممکن است هنگام جمع‌آوری با انتقال ویروس‌ها و میکروب‌ها منجر به ایجاد بیماری برای شهروندان و یا ماموران جمع‌آوری شوند.

به گفته وی، سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم نسبت به تهیه و توزیع کیسه‌های قرمز رنگ برای نگهداری جز ویژه پسماندهای عادی اقدام کرده است و شهروندان می توانند پسماندهایی مانند سی دی، باتری و قطعات الکترونیک و … را از سایر پسماندها جدا گرده و در گیسه قرار داده و سپس به غرفه بازیافت محله خود تحویل دهند .

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم، افزایش سرانه سلامت شهروندی، پیشگیری از انتقال بیماری‌ها، بریدگی، سوختگی، بهبود فرآیند بازیافت به دلیل جدا شدن اجزای ویژه خطرناک، افزایش کیفیت کود کمپوست به علت خالص‌تر شدن پسماند آلی و کمک به حفاظت از محیط زیست را از مزایای تفکیک این دسته از پسماندها عنوان کرد.