26.7 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

تقاطع فردوسی و بلوار پیامبر اعظم(ص) قم ۵۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم گفت: تقاطع غیرهمسطح محور فردوسی با بلوار پیامبر اعظم(ص) در حال حاضر ۵۲ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

عباس حلوایی‌زاده با اشاره به اهمیت محور فردوسی در تشکیل رینگ میانی ترافیکی شهر، اظهار داشت: این رینگ می‌تواند یک جمع کننده و پخش کننده عمده ترافیک در سطح شهر باشد. زمانی هم کارایی دارد که تکمیل شده و نقاط انفصالی جبران شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به اینکه تکمیل این رینگ مراحل بسیاری را پشت سر گذاشته، ادامه داد: یک نقطه بحرانی در بلوار فردوسی با پیامبر اعظم(ص) داشتیم که در واقع بخشی از تملکات سالهای گذشته انجام شد اما نقطه انفصال این پروژه پیامبر اعظم(ص) بود.

حلوایی‌زاده پروژه تقاطع غیرهمسطح محور فردوسی با بلوار پیامبر اعظم(ص) را یک پروژه سنگین از نظر عمرانی دانست و اظهار داشت: در محور مستقیم زیرگذر این پروژه وجود داردو چهار رمپ غیر مستقیم در منفی یک احداث خواهد شد.

وی به محدودیت‌های اجرا و طراحی این پروژه اشاره کرد و گفت: بلوار پیامبر اعظم(ص) پیاده راه و محور آیینی است و نباید مسیر مستقیم پیاده در این بلوار منقطع شود به همین خاطر ناگزیر بودیم که راست گردهای این تقاطع را در سطح منفی یک اجرا کنیم.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به اینکه در این پروژه بالغ بر ۹۰۰ شمع به کار رفته، عنوان کرد: به دلیل زیر گذر بودن که کل سطح در منفی یک انجام می‌شود، حجم عمرانی سنگینی دارد.

حلوایی‌زاده با اشاره به پیشرفت ۵۲ درصدی پروژه، بیان کرد: امیدواریم تا یک ماه و نیم آینده محور مستقیم را به بهره‌برداری برسانیم، در فاز بعدی چهار رمپ غیر همسطح را تکمیل کنیم.