33.9 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

افزایش حدود ۲۰ درصدی عوارض ساختمانی در ۵ سال گذشته/تاثیر عوارض ساختمانی در قیمت ملک ناچیز است

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم گفت: عوارض ساختمانی حدود 20 درصد طی 5 سال اخیر افزایش داشته که بسیار به نسبت افزایش قیمت ملک و مصالح ناچیز خواهد بود.

به گزارش شهرنیوز، غلامرضا جانقربان با اشاره به اظهارنظرهای مختلفی که در خصوص عوارض ساختمانی صورت می‌گیرد، اظهار کرد: طی سال‌های اخیر افزایش چشم‌گیری در نرخ مصالح ساختمانی صورت گرفته و به تبع آن قیمت ملک نیز افزایش قابل توجهی یافته است.

معاون شهرسازی و معماری شهرداری قم اضافه کرد: با این وجود عوارض ساختمانی حدود ۲۰ درصد طی ۵ سال اخیر افزایش داشته که بسیار به نسبت افزایش قیمت ملک و مصالح ناچیز خواهد بود.

جانقربان با اذعان به اینکه نسبت تاثیر عوارض ساختمانی در قیمت ملک بسیار ناچیز است، خاطرنشان کرد: اما با این وجود تنها مساله‌ای که به عنوان اهرم فشار در افزایش قیمت‌ها مطرح می‌شود عوارض ساختمانی بوده که نادرست است و این عوارض تاثیر آنچنانی بر قیمت‌ها ندارند.

وی اذعان کرد: عوارض ساختمانی در مقابل خدماتی که شهرداری در شهر انجام می‌دهد ناچیز است؛ با وجود مشکلات اقتصادی کشور در سال‌های اخیر اما هیچ‌گاه پروژه‌های عمرانی شهر تعطیل نشده و هر روز شاهد افتتاح یک پروژه در یک منطقه شهر هستیم.