31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

انجام مطالعات احداث تقاطع غیرهمسطح در میدان نماز/پیگیری اجرای طرح تعریض خیابان یاسمن

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به وجود مشکلات ترافیکی در میدان نماز، از انجام مطالعات برای احداث یک تقاطع در این میدان خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، عباس حلوایی‌زاده با اشاره به اینکه محور فردوسی به‌عنوان یکی از اصلی‌ترین شریان‌های ترافیکی رینگ میانی شهر در نظر گرفته می‌شود، اظهار داشت: این محور به چندین تقاطع غیر همسطح در مسیر خود نیاز دارد که تقاطع با بلوار پیامبر اعظم(ص) در دست اجرا است.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با تأکید بر اینکه تقاطع دیگر محور فردوسی شهدای روحانیت است، گفت: این تقاطع اتصال محور فردوسی با بلوار امام رضا(ع) را برقرار خواهد کرد و جزء برنامه‌های امسال شهرداری است که در مرحله انعقاد قرارداد با پیمانکار قرار دارد.

حلوائی‌زاده با اشاره به اینکه پروژه تقاطع غیر همسطح میدان نماز با بلوار فردوسی هم در مرحله مطالعات قرار دارد، گفت: تقاطع بلوار جمهوری و مرجعیت نیاز به تقاطع غیر همسطح برای حل گره ترافیکی دارد و بعدازاین تقاطع با صدوق هست که در مرحله نهایی کردن بحث‌های طراحی هستیم.

وی پروژه مهم دیگر در این محور را تعریض خیابان یاسمن دانست و افزود: همکاران ما در منطقه چهار پیگیر بازگشایی‌ها و معارضات ملکی این پروژه هستند که تا میدان ارتش امتداد دارد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با اشاره به اینکه طراحی میدان ارتش سال آینده اتفاق خواهد افتاد، اظهار داشت: در واقع امسال منهای فردوسی و پیامبر اعظم(ص) و سه تقاطع دیگر هم در دستور کار داریم که امیدواریم بتوانیم عملیاتی کنیم.