35 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
ستاد شهر هوشمند

شیوع کرونا به مردم و مسئولان اهمیت خدمات الکترونیک را ثابت کرد

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم گفت: این شرایط کرونا به مردم و مسئولان کمک کرد که متوجه اهمیت شهر هوشمند و الکترونیکی سازی خدمات شوند.

به گزارش شهرنیوز، همایون یزدان‌پناه با اشاره به مشکلاتی که در پی شیوع کرونا در روند خدمت‌رسانی به مردم رخ داد، اظهار کرد: کرونا از دید الکترونیکی و هوشمندسازی دو بعد دارد که بعد منفی همین عوارض انسانی و تبعات اجتماعی است و بعد مثبت آن اهداف هوشمندسازی است؛ شهرها باید هوشمند شوند چون دنبال توسعه پایدار هستیم.

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم بیان کرد: اگر هوشمندسازی صورت نگیرد اقتصاد به درستی مدیریت نشده، ترافیک مدیریت نمی‌شود، وقت مردم هدر خواهد رفت، مصرف سوخت بالا خواهد رفت و آلودگی هوا بیشتر می‌شود و مشکلات دیگری که به دنبال دارد.

یزدان پناه با بیان اینکه این شرایط کرونا به مردم و مسئولان کمک کرد که متوجه اهمیت شهر هوشمند و الکترونیکی سازی خدمات شوند، گفت: جنبه مثبت شرایط کرونا این بود که ما به این حقیقت برسیم که باید به سمت هوشمندسازی و الکترونیکی سازی برویم.

وی اضافه کرد: البته همه کارها قابلیت هوشمندسازی و الکترونیکی سازی ندارد؛ امروز شاهدیم ارتباطات خانوادگی افزایش چشمگیری یافته و در بستر الکترونیک خیلی از ارتباطات شدت گرفته که بسیاری از ایرادات زیرساخت‌ها را هم نمایان کرده که باید هزینه شده و به دنبال رفع آنها باشیم.

رئیس ستاد شهر هوشمند شهرداری قم با تاکید بر اینکه باید از حوزه هوشمندسازی و الکترونیکی‌سازی حمایت واقعی مالی و زمانی صورت گرفته و پیگیری شود تا مشکل حل شود، گفت: اگر عزم لازم در کشور به وجود آید به پیشرفت خواهیم رسید؛ در عرصه‌های مختلف زمانی که ما خواستیم توانستیم و امروز پیشرفت‌های شگرفی را به دست آورده‌ایم.