29.4 C
شهر مقدس قم
۲۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

شهرداری آمادگی بازگشایی روز بازارها در قم را دارد

معاون خدمات شهری شهرداری قم از آمادگی شهرداری برای بازگشایی روز بازارها خبر داد و گفت: در مرحله نخست چهار مکان برای برپایی روز بازارها مشخص‌ شده است.

سید امیر سامع صبح امروز در جلسه ستاد پیشگیری و پاسخ به بحران استان قم که در استانداری برگزار شد با اشاره به اهمیت توجه به شرایط افراد شاغل در روز بازارها، اظهار داشت: از زمان شیوع ویروس کرونا بخشی از اقشار جامعه که در روز بازارها مشغول به کار بودند دچار آسیب جدی شده‌اند.

معاون خدمات شهری شهرداری قم خواستار آغاز به کار بازارهای روز شد و افزود: باید با تمهیدات ویژه و رعایت پروتکل‌های بهداشتی با توجه به آغاز به کار بسیاری از مشاغل و کاهش گستردگی اپیدمی ویروس کرونا نسبت به بازگشایی بازارهای روز اقدامی انجام شود.

سامع از اختصاص بخشی از بوستان جوان به بازگشایی روز بازارها خبر داد و تصریح کرد: با توجه به جلساتی که با ستاد مبارزه با کرونا و مرکز بهداشت برگزارشده در صورت بازگشایی روز بازارها پروتکل‌های بهداشتی به‌صورت کامل اجرا خواهد شد.

وی حذف مشاغل پرخطر را از لیست روز بازارها موردتوجه قرارداد و خاطرنشان کرد: برای نظام‌مند شدن فعالیت در روز بازارها کارت‌هایی تهیه که به افراد داده‌شده و بر اساس مشخصات مندرج بر روی کارت‌ها می‌توانند فعالیت کنند.

معاون خدمات شهری شهرداری قم نخستین روز شروع روز بازارها را از جمعه مورخ ۹ خردادماه در پارکینگ ظهور اعلام و بیان کرد: فضای پارکینگ ظهور امکان برپایی روز بازار را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی داده و از جمعه فعالیت این مشاغل آغاز می‌شود.

سامع ادامه داد: دورتادور محوطه موردنظر پوشانده شده و اطراف آن هیچ خانه مسکونی وجود ندارد و همچنین تعداد افراد شاغل در این محوطه  نیز به یک‌سوم تقلیل پیدا کرده و امیدواریم با موافقت ستاد این مشاغل نیز مانند دیگر مشاغل آغاز به کار کنند.

وی از اختصاص چهار مکان به‌روز بازارها در سطح شهر خبر داد و گفت: در مرحله نخست چهار مکان به این امر اختصاص داده‌ شده و امیدواریم بتوانیم شرایط مطلوبی را برای شهروندان و شاغلان در این روز بازارها فراهم کنیم.