41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

راه‌اندازی ٧ خط از خطوط اتوبوسرانی از تاریخ ۱۰ خردادماه

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم از راه‌اندازی مجدد خطوط اتوبوسرانی از تاریخ 10 خردادماه خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، امیر یزدی با اشاره به تأثیرگذاری راه‌اندازی ناوگان اتوبوسرانی در تسهیل عبور و مرور شهروندان و کاهش ترافیک، اظهار داشت: با شیوع ویروس کرونا و تصمیم ستاد مبارزه با کرونا ناوگان اتوبوسرانی به‌صورت موقت تعطیل شد.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم از راه اندازی ناوگان اتوبوسرانی براساس مصوبه ستاد مبارزه با ویروس کرونا استان در روز شنبه مورخ ۱۰ خردادماه خبر داد و افزود: ۷ خط اصلی ناوگان اتوبوسرانی بعد از ایام ماه رمضان و از شنبه ۱۰خردادماه با ظرفیت کامل اتوبوس هر خط آغاز به کار می‌کند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم نام ۷ خط مشخص‌شده را نام برد و گفت: خط ۴ نبوت-پردیسان، خط۵  قلعه کامکار – پردیسان، خط ۶ نبوت- امامزاده ابراهیم (ع) – مسجد مقدس جمکران، خط ۹ توانیر- خیام- خیابان امام(ره)- خیابان جمهوری- یزدانشهر، خط ۱۰ میدان شهید محلاتی- خیابان ۱۵ خرداد-خیابان شاهد، خط ۱۰۳ پارکینگ شرقی- پردیسان و خط ۲ که به‌صورت شعاعی حرکت کرده و از مرجعیت – بنیاد- خیابان شهید کریمی- شهید منتظری که این خطوط را جهت راه اندازی ناوگان بعد چندماه تعطیلی در نظر گرفته‌ایم.

یزدی ساعت فعالیت اتوبوس‌ها را از ساعت ۶ صبح تا ۲۱ شب اعلام و خاطرنشان کرد: رعایت پروتکل‌های بهداشتی برای استفاده از ناوگان اتوبوسرانی اجباری بوده و از ورود افراد بدون ماسک و دستکش به اتوبوس خودداری می‌شود و همچنین رعایت فاصله گذاری در اتوبوس و عدم ازدحام مورد تاکید و باید توسط مردم عزیز رعایت و کنترل شود.

وی یکی از قوانین اعمال‌شده در سرویس‌دهی مجدد اتوبوس‌ها حذف پرداخت نقدی دانست و تصریح کرد: کلیه باجه‌های ویژه فروش کارت و یا شارژ مجدد کارت‌ بلیت از روز چهارشنبه مورخ ۷/۳/۹۹ آماده ارائه خدمات بوده و شهروندان می‌توانند به باجه‌ها برای خرید کارت و یا افزایش شارژ مراجعه کنند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری قم از شهروندان برای کنترل و نظارت مردمی برای رعایت دستورالعمل‌ها به ویژه عدم پرداخت پول نقد و همچنین دریافت کرایه به صورت نقدی توسط راننده های اتوبوس ها در خواست کرد در صورت مشاهده هرگونه تخلف شهروندان به فوریت با سامانه ۱۳۷ تماس گرفته و مورد تخلف را با معرفی کد اتوبوس اعلام کنند.

یزدی در پایان اظهار داشت: با توجه به آسیب دیدن بخش خصوصی طرف قرارداد با سازمان اتوبوسرانی در اثر تعطیلی ناوگان طی ماه‌های گذشته اولویت قرار دادن آغاز فعالیت با شروع به کار اتوبوس‌های این بخش توسط سازمان اتوبوسرانی برنامه ریزی شده است و تاکید کردند اتوبوس های جدید در صورت لزوم با راه اندازی سایر خطوط در صورت ضرورت و تقاضای سفر در مجموعه ناوگان اتوبوسرانی فعال خواهند شد.