32.5 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

تقدیر از اجرای برنامه فرهنگی «ناخوانده مهمان»

رئیس شورای اسلامی شهر قم اجرای برنامه «ناخوانده مهمان» را در افزایش نشاط اجتماعی جامعه با وجود شیوع بیماری کرونا موثر دانست.

عبدالله جلالی با اشاره به متفاوت بودن حال و هوای ماه مبارک رمضان نسبت به ماه‌های دیگر، اظهار کرد: ازجمله ویژگی‌های این ماه مبارک، عنایت خاص خداوند به بندگانش بوده و در این ماه، ایثار و فداکاری نمود بیشتری در جامعه دارد، همچنین ماه مبارک رمضان یک فرصت برای عبادت، تضرع و نیایش بیشتر به درگاه الهی است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم ضمن قدردانی از مجموعه تلاش‌هایی که در سازمان فرهنگی و ورزشی شهرداری صورت می‌گیرد، عنوان کرد: یکی از برنامه‌های بسیار خوبی که در ماه مبارک رمضان و با توجه به شرایط حال حاضراستان قم انجام‌شده و در حال انجام است اجرای برنامه “ناخوانده مهمان” بود که به اعتقاد بنده این حرکت سبب افزایش نشاط اجتماعی در شرایط شیوع بیماری کرونا شد.

جلالی به برنامه‌های سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری در ماه مبارک رمضان که در قالب جشنواره قرار بندگی سیاست‌گذاری شده و در حال انجام است اشاره و ابراز کرد: این برنامه‌ها متناسب با شرایط ماه مبارک رمضان و شرایط کرونایی استان قم هستند.

وی اقدامات سازمان در ارتباط با ترویج فرهنگ قرآنی در استان را قابل‌تحسین دانست و گفت: برگزاری مسابقات اذان، خاطره گویی و قصه‌نویسی به‌ویژه با بهره‌گیری از بستر شبکه‌های مجازی جزو اقدامات بسیار خوبی هستند که از سوی سازمان فرهنگی شهرداری در ماه مبارک رمضان در قالب جشنواره قرار بندگی در حال انجام است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم مطرح کرد: شاید آنچه مردم از سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری انتظار دارند انجام شود این بوده که تلاش بیشتری در مسیر ارتقاء فرهنگ شهروندی از سوی سازمان صورت بگیرد چراکه جامعه ما جامعه‌ای شهیدپرور بوده و باید در مسیر تقویت فرهنگ ایثار و شهادت در جامعه حرکت کنیم.

جلالی در ادامه به بیان راهکارهای مطلوب‌تر شدن شرایط کنونی پرداخت و تأکید کرد: در شرایط کنونی یکی از راه‌های تقویت فعالیت‌ها این است که از شیوه‌های مهم فرهنگی مثل انیمیشن و تهیه فیلم کوتاه به‌خصوص در حوزه جوانان که نیاز جامعه است بهره گرفته و اقداماتی در این رابطه داشته باشیم.

وی خاطرنشان کرد: همچنین لازم است سازمان فرهنگی هنری ورزشی شهرداری برای تأثیرگذاری بیشتر و ارتقاء کیفی فعالیت‌هایش، از نظرات، پیشنهادات و ایده‌های نخبگان جامعه مخصوصاً فرهنگیان، هنرمندان، اهل خبره و کسانی که از مسائل فرهنگی استفاده می‌کنند استفاده بیشتری داشته باشد.