28.7 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

کمبود آرامستان در شهر قم نگران‌کننده است/آرامستان جدید قم ” باغ مزار” می‌شود

شهردار قم به احداث آرامستان جدید در محدوده مسجد مقدس جمکران اشاره کرد و گفت: ظرفیت حفره‌های آرامستان بهشت معصومه(س) قم رو به پایان بوده و کمبود آرامستان در این شهر نگران‌کننده شده است.

دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان در سالن جلسات کرامت استانداری، الحاق ‌۶۳ هکتار از اراضی انتهای شهرک قدس برای اجرای طرح اقدام ملی مسکن را مورداشاره قرار داد و اظهار داشت: موافق اجرای طرح هستیم اما اجرای این طرح هزینه‌هایی برای مدیریت شهری ایجاد می‌کند که این هزینه‌ها باید برنامه‌ریزی شود.

شهردار قم تأکید کرد: تفکیک‌ها، دسترسی‌ها و خدمات باید مرتفع شود اما نباید بدعت‌گذاری شود که از این موارد غافل شویم، اگر این موارد در نطفه قرار بگیرد با مشکل روبرو خواهیم شد.

سقائیان‌نژاد با تأکید بر اینکه باید این طرح فراینده‌های قانونی خود را طی کند، گفت: باید در این پروژه سهم هر دستگاهی به‌صورت مجزا و به‌درستی تعریف و مشخص شود.

وی سپس به احداث آرامستان جدید در محدوده مسجد مقدس جمکران اشاره و بیان کرد: ظرفیت حفره‌های آرامستان بهشت معصومه(س) قم رو به پایان بوده و کمبود آرامستان در این شهر نگران‌کننده شده است.

شهردار قم افزود: امروز تنها ۹هزار حفره از آرامستان بهشت معصومه(س) باقی‌مانده است و باید از ده سال پیش آرامستان جدید در قم احداث می‌شد، از طرف دیگر ۹۰ هکتار از آرامستان جدید به فضای سبز اختصاص داده‌شده که همین فضا محیط را تلطیف می‌کند.

سقائیان‌نژاد با بیان اینکه هیچ شک و شبهه‌ای در ایجاد آرامستان وجود ندارد، خاطرنشان کرد: از ده سال گذشته باید در این شهر آرامستان احداث می‌شده و با احداث فضای سبز در آرامستان جدید محدوده مسجد مقدس جمکران این مکان به “باغ مزار” تبدیل خواهد شد.