35.4 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

فرآیند ساماندهی و انتقال صنوف مرتبط به شهرک خودرو در حال اجرا می‌باشد

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم گفت: به موازات انجام عملیات عمرانی پروژه شهرک خودرو، واحدها و مجموعه‌های مرتبط سطح شهر، شناسایی و برنامه‌ریزی‌های لازم در خصوص انتقال و ساماندهی ایشان انجام می شود.

به گزارش واحد روابط عمومی سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم، علیرضا مظفری با اشاره به اینکه ساماندهی صنوف سالیان بسیار زیادی جزء مطالبات مردم و مسئولین شهر بوده است، بیان داشت: به موازات انجام عملیات عمرانی پروژه شهرک خودرو، واحدها و مجموعه‌های مرتبط سطح شهر، شناسایی و برنامه‌ریزی‌های لازم در خصوص انتقال و ساماندهی ایشان انجام می شود.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم با اشاره به لزوم اجرای این طرح، افزود: کاربریهای مجاور، نوع مواد مصرفی، میزان آثار و پیامدهای آنان بر محیط زیست، حساسیت و آسیب پذیری محیط زندگی مردم و درخواست شهروندان برپاداشتن شهری سالم و آرام از عواملی است که ضروریات فرآیند انتقال را لازم می دارد.

مظفری با اشاره به وضعیت آشفته و نامناسب شوارع مرکزی شهر قم اظهار کرد: خیابان‌های منتهی به مرکز شهر و شوارع منتهی به حرم حضرت معصومه (س) وضعیت مناسب ندارند و عمدتاً تعدد واحدهای تعویض روغنی، پنجرگیری، فروش لوازم یدکی و… موجب شده این خیابان‌ها به ویژه محل عبور زائرین، وضعیتی بسیار نامطلوبی داشته باشند.

وی در پایان با اشاره به امکانات در نظر گرفته شده در شهرک خودرو نظیر امکانات تعمیرگاهی، خدماتی، تفریحی و … و نقش این شهرک در جهت رفع دغدغه‌های زیست محیطی، بیان داشت: باید در نظر داشت که احداث شهرک های خدماتی، نیازمند همکاری و مشارکت نهادهای مختلف استان بویژه اتحادیه صنوف و صاحبان مشاغل و حضور موثر و فعال آنان است.

مدیرعامل سازمان میادین میوه و تره‌بار و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری قم در پایان تاکید کرد: بسته به حجم فعالیت واحد صنفی مرتبط با خودرو به صورت گام به گام و محله محله؛ با اولویت خیابان های پُرتردد، فرآیند ساماندهی و انتقال به شهرک خودرو صورت می پذیرد.