۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

اعمال قانون و احضار خودروهای متخلف در بلوار آیت‌الله بروجردی/ ثبت سرعت بیش از ۱۵۰ کیلومتر در بلوار آیت‌الله بروجردی

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از اعمال قانون و احضار خودروهای متخلف در بلوار آیت‌الله بروجردی خبر داد و گفت: برای جلوگیری از خسارت مادی و معنوی برای شهروندان و مدیریت شهری خودروهای متخلف در این بلوار به پلیس راهور احضار می‌شوند.

به گزارش شهرنیوز، عباس ذاکریان با اشاره به اهمیت اعمال قوانین راهنمایی رانندگی در شهر، اظهار داشت: نصب دوربین‌های ثبت تخلف و دوربین‌های نظارتی در سطح شهر یکی از آیتم‌های موفق در کنترل و کاهش تخلفات رانندگی در شهر بوده است.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم یکی از محورهای پرخطر را بلوار آیت‌الله بروجردی دانست و افزود: از زمان نصب دوربین‌های کنترلی در بلوار آیت‌الله بروجردی تعداد تصادفات منجر به جرح و فوت به‌شدت کاهش پیداکرده است.

ذاکریان تعداد دوربین‌های این بلوار را ۱۸ عدد اعلام کرد و گفت: در ۶ نقطه از بلوار آیت‌الله بروجردی ۱۸ دوربین نصب‌شده و سه سامانه در مسیر رفت و سه سامانه در مسیر برگشت علاوه بر سرعت لحظه‌ای سرعت متوسط را نیز کنترل می‌کنند.

وی سرعت مجاز در این بلوار را ۹۰ کیلومتر در ساعت عنوان و بیان کرد: متأسفانه در اردیبهشت سال جاری ۲۰ خودرو متخلف با سرعت بیش از ۱۵۰ کیلومتر در ساعت ثبت‌شده که بسیار نگران‌کننده بوده و می‌تواند منجر به اتفاقات و حوادث ناخوشایند برای سایر کاربران این معابر شود.

معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از ارسال عکس‌ها به مرکز پلیس راهور خبر داد و تأکید کرد: برای جلوگیری از خسارت مادی و معنوی برای شهروندان و مدیریت شهری این موضوع با قاطعیت دنبال شده و هیچ‌گونه چشم‌پوشی دراین‌باره نخواهد شد.