35 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

تجهیز کلیه خودروهای سازمان تاکسیرانی شهرداری قم به نشان پرداخت تا پایان مرداد ماه

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم از تجهیز کلیه خودروهای سازمان تاکسیرانی شهرداری قم به نشان پرداخت در آینده نزدیک خبر داد و گفت: فاز نخست تکمیل تجهیز کلیه تاکسی‌های بی‌سیم به نشان پرداخت تا پایان خرداد و فاز دوم تکمیل کلیه خودروهای تاکسیرانی تا پایان مردادماه سال جاری انجام می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، امیر یزدی با اشاره به لزوم ارائه خدمات الکترونیک به شهروندان، اظهار داشت: یکی از نیازهای جامعه توسعه‌یافته ارائه خدمات الکترونیکی به مردم در همه حوزه‌ها است.

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم نصب نشان پرداخت را یکی از اولویت‌های سازمان تاکسیرانی دانست و افزود: پرداخت کرایه تاکسی به‌صورت نقد یکی از چالش‌های رانندگان تاکسی و شهروندان بوده که امیدواریم به‌زودی این خدمت را به‌صورت گسترده به شهروندان ارائه دهیم.

یزدی از نصب ۴۹ دستگاه  نشان پرداخت در دو مرحله خبر داد و تصریح کرد: ۲۵ دستگاه تاکسی گردشی در آذرماه ۹۸ و ۲۴ دستگاه تاکسی بی‌سیم در اردیبهشت ۹۹ به دستگاه نشان پرداخت مجهز شده است.

وی طریق پرداخت را تشریح کرد و گفت: پرداخت از طریق اسکن نشان پرداخت توسط نرم‌افزار قمیار و پس از ایجاد حساب کاربری انجام‌شده و شهروندان توسط همه بانک‌های عضو شتاب می‌توانند کیف پول شهروندی خود را شارژ کنند همچنین نرم‌افزار قمیار نیز در کافه بازار و سایت شهرداری قابل دانلود است.

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم امکان رؤیت اطلاعات راننده را در هنگام استفاده از نرم‌افزار قمیار و سیستم نشان پرداخت یکی از ویژگی‌های این خدمت دانست و بیان کرد: پس از تکمیل پرداخت ضمن ارائه رسید به مسافر، پیغام پرداخت هم در اپلیکیشن و هم به شماره موبایل راننده ارسال می‌شود.

یزدی برنامه زمان‌بندی اجرای این پروژه را طبق اعلام سازمان فاوا اعلام و خاطرنشان کرد: فاز نخست تکمیل تجهیز کلیه تاکسی‌های بی‌سیم به نشان پرداخت تا پایان خرداد و فاز دوم تکمیل کلیه خودروهای تاکسیرانی تا پایان مردادماه سال جاری انجام می‌شود.

وی ادامه داد: امکان نظر دهی به راننده درباره نظافت خودرو، ثبت و پیگیری اشیاء گمشده و ثبت انتقادات، نظرات و شکایات نیز در طول اجرای پروژه به نرم‌افزار قمیار اضافه خواهد شد.

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم از امکان ثبت نظرات و انتقادات بدون نیاز به واردکردن کد خودرو خبر داد و ابراز کرد: با استفاده از پرداخت غیر نقدی کرایه هنگام ثبت اشیاء گمشده، نظارت و شکایات و همچنین نظر دهی نیاز به واردکردن کد خودرو نیست.