35 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

تفکیک بیش از ۵۰۰ هزار متر مربع از اراضی واقع در محدوده شهری در سال ۹۸

مدیرکل دفتر طرح های توسعه شهری شهرداری قم از تفکیک بیش از پانصد هزار متر مربع از اراضی واقع در محدوده شهری در سال 1398 خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، محسن صادقی امینی با اشاره به آمار تفکیک‌های انجام شده در سال ۹۸ بیان داشت: در راستای اعمال ماده ۱۰۱ قانون شهرداری، در سال ۹۸ طرح تفکیک ۵۰۱۲۳۲ متر مربع از املاک واقع در محدودۀ شهر قم با مساحتهای مختلف، توسط این اداره کل و یا با همکاری مهندسان شهرساز ذیصلاح عضو نظام مهندسی، تهیه، تفکیک و توافق گردیده است.

مدیرکل دفتر طرح های توسعه شهری شهرداری قم با اشاره به تفکیک اراضی مورد اشاره، افزود: اراضی واقع در محدوده‌ی شهری که تفکیک گردیده اغلب به مرحله صدور پروانه بر روی قطعات رسیده است و تحقق سرانه‌های استاندارد طرح تفصیلی، مستلزم نظارت کامل بر فرایند ساخت و ساز در قطعات تفکیکی وفق ضوابط و مقررات است.

صادقی امینی اظهار داشت: این متراژ در مقایسه با سال ۹۷ که میزان ۳۲۸۲۶۵ متر مربع از اراضی شهری، تفکیک و توافق گردیده، به میزان ۱۷۲۹۶۷ متر مربع بیشتر بوده که افزایش حدود ۵۰ درصدی را نشان می‌دهد.

وی خاطرنشان ساخت: این بدین معناست که به صورت میانگین، بیش از یک میلیون متر مربع تراکم بالقوۀ شهر، در سال ۹۸  به فعلیت و قابلیت صدور مجوز رسیده است و اکنون وظیفه ما این است که نظارت لازم را بر تأمین سرانه های مد نظر طرح تفصیلی در اراضی تفکیک شده اعمال نماییم تا با ورود این زمین‌ها به چرخه‌ی حیات شهری، بر کیفیت فضای شهر افزوده شود و به همین منظور، سامانۀ رصد و پایش تحقق طرح تفصیلی در سال ۱۳۹۹ تقویت خواهد گردید.