41 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار اداره کل ارتباطات

تجارب شهرهای ایرانی در دوران بحران کرونا با حضور مدیران شهرداری قم بررسی شد

وبینار آنلاین اعضای مجمع شهرداران آسیایی با موضوع تجارب شهرها در بحران کرونا با حضور مدیران شهرداری قم برگزار شد.

به گزارش شهرنیوز، جلسه آنلاین و برخط اعضای مجمع شهرداران آسیایی باهدف آشنایی با تجارب و دستاوردهای شهرهای عضو این مجمع در مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا و نیز هماهنگی برنامه‌های آینده این مجمع برگزار شد.

سید عبدالله میرابراهیمی مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند و علی‌اکبر رحیمی مدیر مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری قم در این نشست حضور داشتند.

در این نشست گزارش‌هایی از شهرهای مختلف در حوزه‌های مدیریت شهری در مواجهه با ویروس کرونا و اقدامات برای تسهیل امورات مردم و رعایت پروتکل‌های بهداشتی در شهرها ارائه شد.

مظفر گشتاسب دبیرکل مجمع شهرداران آسیایی در این نشست آنلاین با تاکید بر لزوم هم افزایی میان شهرداران کشورهای آسیایی برای مقابله با بحران‌ها و بلاهای طبیعی و فوریت‌های پزشکی، گفت:‌ شهرهای ایران همراه با دیگر شهرهای آسیایی در بحران کرونا ویروس کووید۱۹ تجربه سختی را پشت سر گذاشتند و به اشتراک گذاشتن این تجارب، در بستر مجمع شهرداران آسیایی کمک شایانی به برخورد بهتر در سایر بحران‌ها می‌کند.

وی افزود: در این جلسه با حضور نمایندگان اعضا به بررسی تجارب صورت گرفته و تقویت ارتباط با استفاده از ابزارهای فضای مجازی می‌پردازیم و برای برگزاری جلسه شهرداران مجمع با حضور شهرداران ایرانی و غیر ایرانی برنامه ریزی لازم صورت می‌گیرد.

نمایندگان شهرداری قم نیز در این نشست با بیان گزارشی اجمالی از اقدامات شهرداری قم در مقابله با ویروس کرونا، برخی از تجارب و دستاوردهای خود را در این زمینه با دیگر شهرداری‌ها به اشتراک گذاشتند.