26.7 C
شهر مقدس قم
۲۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

رقم ناچیزی از جرایم رانندگی به شهرداری پرداخت شده است

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم با بیان اینکه طبق ماده 23 قانون راهنمایی و رانندگی قرار بوده که 70 درصد جرایم در شهرها به شهرداری‌ها تعلق گیرد، اظهار کرد: متاسفانه طی سالیان گذشته خصوصا سه سال گذشته رقم ناچیزی به شهرداری پرداخت شده است.

به گزارش شهرنیوز، علی اصغر رنگرز جدی با بیان اینکه برای شهرداری بیش از ۳۰۰ وظیفه پیش‌بینی شده است، گفت: حفظ ایمنی شهر، حمل و نقل شهری، نگهداری فضای سبز، ایجاد و توسعه معابر و… جزو وظایف شهرداری است.

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم با بیان اینکه اگر مردم آگاهی کامل در خصوص اهمیت عوارض داشته باشند نسبت به پرداخت آن اقدام خواهند کرد، افزود: عوارض ساختمانی بیشترین نقش را در حوزه درآمدی شهرداری دارد.

جدی بیان کرد: برای عوارض ساختمانی ۱۵ درصد تخفیف نقدی در نظر گرفته شده، برای پرداخت عوارض نوسازی در همان سال ۱۰ درصد عوارض خوش‌حسابی تعلق می‌گیرد و برای عوارض اصناف هم اگر در موعد مقرر پرداخت شود ۱۵ درصد تخفیف به صورت پلکانی در نظر گرفته‌ایم.

وی با بیان اینکه طبق ماده ۲۳ قانون راهنمایی و رانندگی قرار بوده که ۷۰ درصد جرایم در شهرها به شهرداری‌ها تعلق گیرد، اظهار کرد: متاسفانه طی سالیان گذشته خصوصا سه سال گذشته رقم ناچیزی به شهرداری پرداخت شده است.

مدیرکل تشخیص و وصول درآمد شهرداری قم اضافه کرد: اگر به عنوان مثال سال گذشته ۲۰ میلیارد تومان جرایم رانندگی وصول شده کمتر از ۲۵۰ میلیون تومان به شهرداری پرداخت شده است.

جدی در پایان گفت: کارخانجاتی هستند که دفاتر آنها در تهران است و آلودگی و مشکلات آنها برای قم است و اما مالیات و عوارض را تهران پرداخت می‌کنند و سه سال است که مصوبه مجلس عنوان کرده که باید پرونده‌ها جابجا شود اما نتیجه کامل گرفته نشده است.