31.8 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

هنوز تصمیمی برای از سرگیری خدمات اتوبوسرانی در قم گرفته نشده است

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم با تأکید بر لزوم حفظ سلامتی شهروندان، گفت: آغاز به کار ناوگان اتوبوسرانی شهرداری قم منوط به تصمیم ستاد مبارزه با کرونا استان است.

عباس ذاکریان با اشاره به شرایط شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های اعمال‌ شده در شهر، اظهار داشت: رعایت قرنطینه خانگی و فاصله‌گذاری اجتماعی تنها راه قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا است.

وی با تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی در همه حوزه‌ها، افزود: با شیوع بیماری کرونا بسیاری از برنامه‌های شهرداری قم به‌ویژه معاونت حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری دست‌خوش تغییراتی شده و حفظ سلامت شهروندان در اولویت قرار گرفت.

معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم تعطیلی ناوگان اتوبوسرانی شهرداری قم را یکی از مهم‌ترین تصمیمات ستاد مبارزه با کرونا دانست و تصریح کرد: محدودیت‌های ایجاد شده در ارائه خدمات ناوگان حمل‌ و نقل عمومی از تاریخ ۲۷ اسفندماه با کاهش زمان و از ۲۹ اسفندماه به‌صورت کامل متوقف شد.

ذاکریان از سرگیری سرویس‌دهی اتوبوس‌های درون‌شهری قم را منوط بر تصمیم ستاد مبارزه با کرونا استان اعلام کرد و گفت: تا زمانی که شرایط استان قم به وضعیت سفید نرسد بسیاری از محدودیت‌ها ادامه داشته و نمی‌توانیم زمان دقیقی برای آغاز به کار اتوبوس‌های درون‌شهری اعلام کنیم.

وی با درخواست از مردم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی و عدم انجام سفرهای غیرضروری در سطح شهر، بیان کرد: توقف ناوگان اتوبوسرانی برای بسیاری از اقشار جامعه مشکلات فراوانی را ایجاد کرده اما برای حفظ سلامت شهروندان مجبور بر ادامه این روند هستیم.