31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

۶ سالن ورزشی تا پایان سال در شهر قم به بهره‌برداری می‌رسد/بهره‌برداری از تقاطع کارگر به‌زودی

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم از افتتاح شش سالن ورزشی در دو تیپ متفاوت در مناطق مختلف شهر قم تا پایان سال خبر داد.

عباس حلوایی‌زاده احداث سالن‌های ورزشی در سطح مناطق شهری را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: یکی از مطالبات مردم و تأکیدات شهردار قم افزایش سرانه‌های فرهنگی و ورزشی است که در این راستا ۸ سالن ورزشی در ۸ منطقه شهری احداث می‌شود.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم با بیان اینکه دو سالن ورزشی در مناطق یک و شش در سال گذشته افتتاح‌شده است، ابراز کرد: شش سالن ورزشی در دو تیپ متفاوت در مناطق ۲، ۳، ۴، ۵، ۷ و ۸ در دستور کار قرار دارد که امیدواریم تا پایان سال همه این سالن‌ها افتتاح و در اختیار مردم قرار گیرد.

حلوایی زاده عنوان کرد: سوله‌های ورزشی برای جوانان در سطح شهر طراحی می‌شود و با توجه به بودجه شهرداری، احداث بوستان برای بانوان نیز در دست اقدام است، در جهت ایجاد نشاط و شادابی سالن‌های ورزشی به سازمان فرهنگی واگذار می‌شود تا بدون محدودیت در هر سنی از آن استفاده کنند.

وی ادامه داد: سالن‌های ورزشی در دو متراژ ۱۲۵۰ و ۲۵۰۰ متر احداث می‌شود که این سالن‌ها همراه با استانداردهای ورزشی برای رشته‌های مختلف ورزشی ویژه بانوان و آقایان است که امکان واگذاری به بخش خصوصی نیز وجود دارد.

معاون فنی و عمرانی شهرداری قم یکی از پروژه‌های شهر قم را تقاطع خیابان کارگر دانست و افزود: تقاطع کارگر یکی از پروژه‌هاست که احداث دسترسی‌ها در حال تکمیل است و پروژه به‌زودی به بهره‌برداری می‌رسد که این پروژه میان منطقه ۳ و ۶ قرار داشته و مراحل تکمیلی و خط‌کشی را سپری می‌کند.

حلوایی زاده خاطرنشان کرد: در روگذر کارگر کلیه عملیات تمام‌ شده و برای ایمنی کنارگذرها اقداماتی در حال انجام است و تا چند روز دیگر بازگشایی می‌شود.