39.8 C
شهر مقدس قم
۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 8

خطر جدی سیلاب‌های بالادست برای پردیسان

جلسه مدیریت بحران شهرداری منطقه هشت قم با موضوع سیلاب‌های بالادست پردیسان برگزار شد.

به گزارش واحد روابط عمومی شهرداری منطقه هشت قم، جلسه مدیریت بحران شهرداری منطقه هشت قم با حضور شهردار و معاونان منطقه، مدیر مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری قم، مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری و نماینده اداره کل مدیریت بحران استانداری قم برگزار شد.

در این جلسه محمد رمضانی شهردار منطقه هشت قم ضمن تاکید بر تسریع در روند تصمیم گیری برای حل معضل بحران سیلاب در پردیسان، ابراز داشت: حل این مشکل نیازمند همکاری بین سازمانی در استان است و باید هرچه سریع‌تر هماهنگی های لازم در این زمینه انجام شود.

در ادامه رحیمی مدیر مرکز پدافند غیرعامل و مدیریت بحران شهرداری قم با اشاره به خطر بسیار بالای سیلاب‌های بالادست برای پردیسان، افزود: اجرای کانال رینگ شهرک دانشگاهی در پردیسان یک ضرورت فوری برای جلوگیری از خطرات فاجعه آفرین برای این منطقه شهری محسوب می شود و مدیریت استان باید هرچه سریعتر برای این موضوع اقدام کند در غیر اینصورت عواقب جبران ناپذیری در پی خواهد داشت.

وی در ادامه بیان داشت: پیگیری های لازم از سوی شهرداری در این زمینه انجام شده است و در مرحله نخست نیازمند طرح اولیه این کانل از سوی اداره کل راه و شهرسازی هستیم.

سید محسن میرهادی مدیرکل هماهنگی و نظارت بر خدمات شهری شهرداری قم نیز خاطر نشان کرد: این سیلاب‌ها مخاطره زیادی برای ریل آهن نیز دارد که احداث کانال را به یک ضرورت فوری بدل می کند.

وی در ادامه بیان داشت: در وهله نخست نیازمند طرح مطالعاتی این کانال هستیم که باید از سوی اداره کل راه و شهرسازی ارائه شود.