37.1 C
شهر مقدس قم
۲۰ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

اختصاص کمک پنج میلیون ریالی به ۶۰۸ تاکسی‌دار قمی

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم از اختصاص کمک پنج میلیون ریالی به 608 تاکسی‌دار قمی خبر داد و گفت: تعداد 700 نفر نیز برای دریافت وام 20 میلیون ریالی به اتحادیه تاکسی‌دارهای تهران معرفی‌شده‌اند.

به گزارش شهرنیوز، امیر یزدی با اشاره به اهمیت حمایت از اقشار آسیب‌پذیر در شرایط شیوع ویروس کرونا، اظهار داشت: گسترش ویروس کرونا بسیاری از مشاغل و کسب‌وکارها را دچار بحران کرده و مسئولان باید به این امر توجه لازم را داشته باشند.

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم جامعه پرجمعیت تاکسی‌دارها را موردتوجه قرارداد و افزود: یکی از شغل‌هایی که با شیوع ویروس کرونا دچار آسیب جدی شده صنف تاکسی‌دارها بوده و متأسفانه در کنار گرانی نرخ بنزین و تأخیر در افزایش نرخ کرایه تاکسی، بحران کرونا نیز چالش جدیدی را برای این افراد ایجاد کرده است.

یزدی اقدامات انجام‌شده برای تاکسی‌دارها را در مدت شیوع ویروس تشریح کرد و گفت: توزیع ۲۳ هزار ماسک، ۱۰ هزار دستکش و روزانه ۸۰۰ لیتر مواد ضدعفونی کنند در بین تاکسی‌دارها بخشی از برنامه‌های سازمان در حمایت از آن‌ها بوده است.

وی از کمک بلاعوض به بخشی از افراد آسیب‌پذیرتر خبر داد و خطر نشان کرد: در این مدت از طریق شرکت تعاونی تاکسی‌دارها به تعداد ۶۰۸ نفر مبلغ پنج میلیون ریال کمک بلاعوض اهداشده است.

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم تخصیص وام ۲۰ میلیون ریالی به ۷۰۰ تاکسی‌دار را یکی دیگر از اقدامات حمایتی سازمان تاکسی‌داری شهرداری قم اعلام و تصریح کرد: تعداد ۷۰۰ نفر از تاکسی‌دارها برای دریافت وام ۲۰ میلیون ریالی به اتحادیه تاکسی‌دارهای تهران معرفی‌شده‌اند.

یزدی ادامهسرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم از اختصاص کمک پنج میلیون ریالی به ۶۰۸ تاکسی‌دار قمی خبر داد و گفت: تعداد ۷۰۰ نفر نیز برای دریافت وام ۲۰ میلیون ریالی به اتحادیه تاکسی‌دارهای تهران معرفی‌شده‌اند. داد: این افراد به بانک سینا معرفی‌شده و در چند روز آینده مراحل پرداخت وام آغاز و می‌توانند وام خود را دریافت کنند.

وی با ابراز تأسف از نداشتن امکانات بیشتر برای خدمات‌رسانی، بیان کرد: جامعه تاکسی‌دارها با فراوانی بیش از ۱۰ هزار تاکسی در قم نیازمند حمایت‌های بیشتری بوده و امیدواریم مدیران استانی توجه ویژه‌ای را به این افراد داشته باشند.

سرپرست سازمان مدیریت و نظارت بر تاکسیرانی شهرداری قم در پایان با قدردانی از تاکسی‌دارهایی که پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کرده و در همه شرایط به مردم خدمت می‌کنند، گفت: سازمان تاکسیرانی شهرداری قم تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات بیشتر به این صنف می‌کند و امیدواریم بتوانیم حمایت‌های بیشتری را از آن‌ها داشته باشیم.