38.1 C
شهر مقدس قم
۲۳ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

بهره برداری از پروژه های متعدد شهرداری در سال ۹۹

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: با بیان اینکه سال 99 یکی از سال‌هایی است که بیشترین بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی صورت می گیرد، بیان کرد: اتمام پروژه میدان ولی عصر(عج) از جمله این برنامه‌هاست که در روان سازی حمل و نقل درون شهری و برون شهری تاثیر بسزایی دارد.

عبدالله جلالی با بیان اینکه سال ۹۹ یکی از سال‌هایی است که بیشترین بهره‌برداری از پروژه‌های عمرانی صورت می گیرد، بیان کرد: اتمام پروژه میدان ولی عصر(عج) از جمله این برنامه‌هاست که در روان سازی حمل و نقل درون شهری و برون شهری تاثیر بسزایی دارد.

رئیس شورای اسلامی شهر قم افزود: تقاطع بلوار پیامبر اعظم(ص) و فردوسی نیز در نیمه اول سال به بهره‌برداری می‌رسد و درصد بالایی پیشرفت داشته است.

جلالی همچنین بهره برداری از باغ پرندگان و شهربازی بوستان غدیر را از دیگر برنامه‌های امسال شورای شهر دانست و گفت: دستگاه‌های شهربازی غدیر در حال نصب است.

وی به وضعیت پروژه عماریاسر اشاره افزود: بلوار عماریاسر یک پروژه سنگین است که تملک مهمترین مسئله آن است و شورای پنجم برنامه‌ای گذاشته تا از منابعی برای تملک استفاده کند.

رئیس شورای اسلامی شهر قم ادامه داد: در فاز ۵ عماریاسر بخشی از تملکات انجام شده و از مردم می خواهیم نسبت به قیمت گذاری های کارشناسی شده قانع باشند.

جلالی با اشاره به طرح تفصیلی شهر قم، گفت: طرح تفصیلی نیز اواخر سال ۹۶ ابلاغ شد که طرح یک سیکل اجرایی دارد و زمانی که مشاور طرح را ارائه داد در کمیسیون ماده ۵ به تصویب می‌رسد.

وی ادامه داد: زمانی که شورای عالی و معماری کشور طرح تفصیلی را تصویب کرد همه می‌توانند نسبت به قیمت املاک منطقه آگاه شوند.

حل مشکل پروژه شهید کاظمی از عهده شورا و شهرداری خارج است

رئیس شورای اسلامی شهر قم به طرح شهید کاظمی اشاره کرد و گفت: این طرح یک مشکل حقوقی و اساسی دارد که از حوزه مدیریت شهری خارج است و دستگاهی که مشارکت کرده و قرار بوده ۷۰ درصد سرمایه‌گذاری با آن باشد با مشکل مواجه شده و در حال حاضر پروژه شهید کاظمی دست هیات تصفیه است و از دست شهرداری و شورای اسلامی شهر خارج است.

جلالی اضافه کرد: بلوار پیامبر اعظم(ص) یکی از محورهای استراتژیکی است که آینده قم را رقم می زند و مصوبه ماده ۵ را دارد اما در مسیر اشکالاتی دارد که برای این پروژه با اجازه دولت اوراق فروخته شده اما تایید شورای عالی شهرسازی و معماری را ندارد و قرار است که اصلاحاتی انجام شود و اصلاحات صورت گرفته و برای وزارت کشور ارسال شده است.

وی با اشاره به مشکلاتی که با توجه به شیوع کرونا گریبانگیر شهرداری شده است، خاطرنشان کرد: بودجه بسیاری برای ضد عفونی معابر شهری از سوی شهرداری هزینه شد، همچنین اجاره پارکینگ های شهرداری نیز به دلیل شیوع ویروس کرونا بخشیده شد و هزینه هایی نیز به آرامستان‌ها تحمیل شد که سعی می شود از منابع دیگری جبران شود.