32.5 C
شهر مقدس قم
۲۹ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 6

تخصیص ۲۸۵ میلیارد ریال برای تملک املاک واقع در مسیر طرح های عمرانی منطقه شش

شهردار منطقه شش قم از تملک و تخریب املاک در مسیر با هدف بازگشایی، تعریض معابر و آسان سازی عبور و مرور شهروندان با اعتباری بالغ بر 285 میلیارد ریال در سال جاری خبر داد.

به گزارش واحد روابط عمومی منطقه شش شهرداری قم، سید رضا حسینی با اشاره به اینکه تملک و آزاد سازی املاک در مسیر قرار گرفته در سطح منطقه جزء اولویتهای شهرداری منطقه است، بیان داشت: پیرو تأکیدات شهردار قم مبنی بر اجرا و تکمیل بدون وقفه راههای مواصلاتی درون شهری که بعضاً موجبات زحمت برای شهروندان می‌شود، شهرداری منطقه شش برنامه توسعه و تعریض را با اهتمام ویژه در دستور کار قرار داد.

شهردار منطقه شش قم با توجه به اجرای پروژه ایستگاه های مترو، عنوان کرد: جهت تسریع در امر اجرای پروژه همچنین کنترل و رفع ترافیک و توسعه حمل و نقل عمومی، اقداماتی از سوی مجموعه صورت گرفته است که از جمله آن تملک املاک واقع در مسیر طرح بوده است که تملک املاک مسیر پروژه ایستگاه‌های مترو با تملک و تخریب املاک محدوده ایستگاه های A11 تا A14 حدفاصل خیابان امامزاده ابراهیم و بلوار حضرت معصومه (س) صورت می گیرد.

حسینی افزود: با توجه به بررسی های صورت گرفته، معابری از سطح منطقه که نیاز به دسترسی های جدید و بازگشایی داشتند شناسایی شده و تملک املاک در مسیر آنها به صورت پروژه ادامه دار در دستور کار می باشد. وی گفت: در سال جاری ادامه بلوار کارگر، خیابان شهیدان هوشنگی، ادامه تملک بلوار توحید و حضرت معصومه (س)، تملک احداث فضای سبز و ایستگاه های مترو به عنوان مسیرهای اولویت‌دار در خصوص پروژه‌های مسیرگشایی تعیین شده که بخش اصلی بازگشایی شده و به بهره برداری رسیدند.

شهردار منطقه شش قم با اشاره به پروژه های سال ۹۹ بر اساس بودجه مصوب، بیان نمود: تملکات خیابان شهید امامی، ادامه بلوار شهید صیاد شیرازی، تقاطع غیر همسطح امینی بیات، رمپ و لوپ تقاطع بلوار حضرت معصومه(س) و کمربندی امام علی (ع) و تملک پارکینگ ایستگاه‌های مترو بر اساس برنامه‌‎ریزی صورت گرفته است و مشارکت و تعامل با مالکین املاک در مسیر تملکات در حال انجام می باشد.