35.3 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

نخستین بوستان اختصاصی دوچرخه به‌زودی افتتاح می‌شود/بازطراحی بوستان‌ها برای استفاده از دوچرخه

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم گفت: دوچرخه یکی از مواردی بوده که سبب شورونشاط در بوستان‌ها می‌شود و نخستین بوستان دوچرخه شهر قم به‌زودی افتتاح می‌شود.

به گزارش شهرنیوز، پیام جوادیان در کمیته فنی ترافیک استان قم که در سالن رضوان شهرداری برگزار شد، با اشاره به اهمیت ایجاد مانع برای موتورسواران در مسیرهای ویژه دوچرخه، اظهار داشت: یکی از مخاطرات دوچرخه‌سواران تلاقی با موتورسیکلت‌ها بوده که باید پیش‌بینی‌های لازم برای این موضوع صورت پذیرد.

مدیرعامل سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری قم با بیان اینکه عدم توجه به موتورسواران می‌تواند یکی از دلایل شکست طرح جامع دوچرخه در شهر قم شود، ابراز کرد: می‌توان موانعی برای عبور موتورسواران در فواصل مختلف ایجاد کرد تا موتورسواران تمایلی به استفاده از این مسیرها نداشته باشند.

جوادیان خاطرنشان کرد: مدلی علمی در بوستان‌های بالای پنج هزار متر برای دوچرخه پیش‌بینی‌شده است و در بسیاری از بوستان‌ها، این مسیرها در کنار زمین‌های روباز در نظر گرفته‌شده است.

وی به بازطراحی بوستان خبرنگار و از پیش‌بینی دو لاین دوچرخه‌سواری در این بوستان خبر داد و گفت: دوچرخه یکی از مواردی بوده که سبب شورونشاط در بوستان‌ها می‌شود و نخستین بوستان دوچرخه شهر قم به‌زودی افتتاح می‌شود.