35.9 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

طرح جامع دوچرخه برای نخستین بار به‌صورت علمی و مطالعاتی انجام‌شده است

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم گفت: برای نخستین بار طرح جامع دوچرخه به‌صورت علمی و با مطالعه و اقدامات میدانی صورت گرفته است.

به گزارش شهرنیوز، علی نیک در کمیته فنی ترافیک استان قم که در سالن رضوان شهرداری برگزار شد، با اشاره به طرح مطالعاتی استفاده از دوچرخه در شهر قم، اظهار داشت: برای نخستین بار طرح جامع دوچرخه به‌صورت علمی و با مطالعه و اقدامات میدانی صورت گرفته تا ضریب اجرایی شدن افزایش و کاهش شکست‌ها در اجرای طرح اتفاق بیافتد.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه تاکنون چهار میلیارد تومان بابت استفاده و ترویج دوچرخه در شهر قم هزینه شده است، تصریح کرد: متأسفانه بسیاری از این طرح‌ها بدون مطالعات جامع بوده که منجر به عدم خروجی مناسب شده است.

نیک ادامه داد: امروزه دوچرخه وسیله‌ای ضروری در حمل‌ونقل شهری بوده و باید این موضوع هرچه سریع‌تر آغاز شود تا مردم بتوانند از دوچرخه استفاده بیشتری شود.

وی با تأکید بر لزوم ایمن‌سازی مسیرهای دوچرخه، یادآور شد: بسیاری از پل‌های کنار خیابان غیرمجاز بوده که این پل‌ها سبب قطع مسیرهای پیش‌بینی دوچرخه می‌شود که باید این ملاحظات در اجرای طرح جامع دوچرخه در نظر گرفته شود.