33.3 C
شهر مقدس قم
۱۸ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شورا

شورای اسلامی شهر قم آماده همکاری برای تدوین بانک جامع اطلاعات نیازمندان است

رئیس شورای اسلامی شهر قم گفت: شورا آماده ارائه اطلاعات و همکاری لازم جهت ایجاد یک مدیریت واحد در تدوین بانک جامع اطلاعات نیازمندان است.

به گزارش شهرنیوز، عبدالله جلالی در جلسه ستاد پیشگیری و پاسخ به بحران استان قم که در سالن جلسات استانداری قم برگزار شد، به لزوم حمایت‌های اجتماعی در چهارچوب قوانین علمی اشاره کرد و اظهار داشت: ورود به این عرصه نیازمند افرادی عالم و مسلط بر همه ابعاد اجتماعی و روانی این حوزه است.

رئیس شورای اسلامی شهر قم حمایت‌های اجتماعی را علم دانست و افزود: عمل کردن در این حوزه بر مبنای سلیقه و خواسته فردی نتیجه‌ای نداشته و ممکن است تبعات اجتماعی سنگینی نیز برای جامعه به دنبال داشته باشد.

جلالی با گلایه از موازی کاری‌های بخش‌های مختلف در ارائه حمایت‌های اجتماعی، تصریح کرد: تربیت فرزند با ۱۰ پدر و متولی امکان نداشته و باید بدانیم یک پدر قادر به تربیت ۱۰ فرزند خوب بوده اما نتیجه تربیت ۱۰ پدر با سلایق مختلف بر یک فرزند غیرقابل‌تصور است.

وی با یادآوری مباحث علمی در حوزه فقر و حمایت‌های اجتماعی، خاطرنشان کرد: فقر در مباحث علمی به دو بخش فقر مطلق و فقر نسبی تعریف‌شده اما متأسفانه ما با عملکرد نادرست به نام فقر پنداری را نیز در جامعه ایجاد کرده‌ایم.

رئیس شورای اسلامی شهر قم تولید پنداشت فقر در جامعه را چالشی جدی در سطح جامعه خواند و بیان کرد: بعضی از افراد با تمارض به فقر خواستار دریافت حمایت‌های اجتماعی شده و حاضر به حرکت و تلاش نیستند و از چندین ارگان در حال دریافت خدمات هستند.

جلالی خواستار تجمیع ارگان‌های موازی در این حوزه شد و گفت: باید تمام حمایت‌های اجتماعی تنها از یک مرکز ساماندهی مناسب شده و نیازمند قوانینی مدون در این حوزه هستیم تا بتوانیم تمام خیریه‌ها را بازرسی و نظارت کنیم.

وی ادامه داد: باید تمام ظرفیت‌های موجود یکسان‌سازی شده و شورای اسلامی شهر قم آماده ارائه اطلاعات و همکاری لازم جهت ایجاد یک مدیریت واحد در این حوزه است.