37.7 C
شهر مقدس قم
۱۷ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار شهردار

پیام شهردار قم به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان

شهردار قم فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را تبریک گفت.

به گزارش شهرنیوز، دکتر سید مرتضی سقائیان‌نژاد با صدور پیامی فرا رسیدن ماه مبارک رمضان و بهار قرآن را تبریک گفت.

متن پیام شهردار قم به این شرح است:

بسمه تعالی

ماه مبارک رمضان فرصتی الهی برای معرفت افزایی و مقابله با تهدیدات نفسانی و شیطانی است.

شعاع فهم انسانی در احتساب معادله‌ی معامله‌ی الهی در ماه مبارک رمضان محدود است و مخزن اسرار الهی و معادنی عظیم برای استخراج معرفت در این سپهر تابناک وجود دارد. در این ماه، پنجره رحمت الهی بر بوستان معرفت گشوده می‌گردد و فرصتی بی‌سابقه برای دستیابی به سرچشمه فیض الهی فراهم خواهد شد. هرکس به مقدار مجاهدت، لیاقت و ارادتمندیش از این خوان پر برکت بهره‌مند می‌گردد و فرصتی الهی برای معرفت افزایی و مقابله با تهدیدات نفسانی و شیطانی است.

ماه مبارک رمضان، ساحلی معنوی، عرفانی و آرام در جوار دریای برکت، رحمت و مغفرت الهی است و فرصتی برای خودشناسی است که “من عرف نفسه فقد عرف” را در پی خواهد داشت و هر قدر انسان به قرب خویش بیافزاید، از غربت خداوند نسبت به خود می‌کاهد و در این ماه است که زمین آسمانی می‌شود.

در ورای حرکت از مبدا و رسیدن به مقصد، فاصله‌ای برای رسیدن به مقصود طی می‌شود که به میزان اهمیت آن متفاوت است. اما مبدا و مقصد عرفانی خود خداوند است که بر اساس فراز بلند و زیبای کلام مولا علی علیه السلام “وَ فِرُّوا إِلَى‏ اللَّهِ‏ مِنَ‏ اللَّه” باید از خشم و غضب خداوند به سوی رحمت الهی فرار نمائیم و أَفْضَلُ الشُّهُور، بهترین زمان است تا از تمامی شرایط و زمینه‌ها برای طی طریق و رسیدن به مقصد و نیل به مقصود استفاده گردد.

روزه منظومه‌ای با ابعاد فرا فردی است و عرصه‌های مختلف دنیوی و اخروی و ساحت‌های فردی و اجتماعی را در بر می‌گیرد. این ماه فرصتی برای فاصله‌گیری از غذای جسم و نزدیک شدن به غذای روح است.

در این ماه می‌بایست علاوه بر خود سازی طبق فرمایش مقام معظم رهبری نسبت به مشارکتی پر شور در رزمایش همدلی و کمک‌های مومنانه شرکت کنیم تا این مهم نیز، جهانی گردد.

این ماه عزیز و بخصوص لیالی قدر فرصتی بهینه برای تعالی فرهنگ فردی و سازمانی و ارتقاء اخلاق اداری است تا ادبیات گفتاری و رفتاری مبتنی بر باورها و ارزش‌ها، تکریم ارباب‌رجوع، قانون‌مداری، مسئولیت‌پذیری، صداقت، خدمتگزاری و امانت‌داری در شهر بانوی کرامت حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها الگویی فراگیر شود.

اینجانب حلول این ماه را به میزبان اصلی ماه مولا و حجت الهی و به همه بندگان الهی تبریک عرض نموده و توفیق بازنگری درشناخت عظمت این ماه و لبیک گویی به دعوت حق‌تعالی در ماه ضیافت الهی و خدمت به یکدیگر از خداوند منان برای همگان مسالت دارم.

سید مرتضی سقاییان نژاد

شهردار قم

سی‌ام شعبان المعظم ۱۴۴۱