35.9 C
شهر مقدس قم
۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان مدیریت پسماند

آشنایی ۲۴ هزار دانش آموز مقطع ابتدایی با مفاهیم مدیریت پسماند

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم گفت: 24 هزار دانش آموز مقطع ابتدایی در سال 98 با مفاهیم مدیریت پسماند آشنا شدند.

به گزارش واحد روابط عمومی مدیریت پسماند شهرداری قم، سید عبدالله میرابراهیمی با اشاره به ضرورت آموزش گروه های سنی مختلف، اظهار داشت: مباحث فرهنگ شهروندی به ویژه مفاهیم مدیریت پسماند نیاز روز جامعه است از این رو سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم با هدف افزایش آکاهی و مشارکت شهروندان در امر تفکیک، نسبت به ارائه آموزش به گروه های سنی مختلف اقدام می‌کند.

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری قم خاطرنشان کرد: عموم شهروندان، واحدهای صنفی، مهدها و مدارس استان از جمله گروه‌هایی هستند که هرساله در سازمان نسبت به ارائه آموزش به ایشان برنامه‌ریزی و اقدام صورت می گیرد.

میرابراهیمی با اشاره به اجرای طرح همیاران بازیافت در مدارس در سال ۹۸ گفت: با هماهنگی‌های صورت گرفته با اداره کل آموزش و پرورش استان قم نسبت به ارائه آموزش به دانش آموزان مقطع ابتدایی، پایه چهارم تا ششم اقدام شد.

وی به ارائه آموزش به ۲۴ هزار دانش آموزان اشاره کرد و یادآور شد: آموزشگران با حضور در مدارس نسبت به ارائه آموزش و تشویق دانش آموزان به تفکیک پسماند و معرفی غرفه های بازیافت اقدام کردند.

به گفته وی، دانش آموزان سفیران آموزش در خانه هستند و آموزش به آنها منجر به آموزش به خانواده خواهد شد.