31 C
شهر مقدس قم
۲۱ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 2

هر نوع نقل و انتقال و تغییر کاربری اراضی کشاورزی در محدوده بوستان جوان ممنوع است

شهردار منطقه دو قم گفت: هر نوع نقل و انتقال اعم از رسمی، عادی، تفکیک، خرید و فروش اراضی که خارج از محدوده و در حریم شهر قرار دارند و فاقد کاربری می‌باشند غیرقانونی بوده و صدور مجوز برای آن امکان پذیر نمی‌باشد.

به گزارش واحد روابط عمومی شهرداری منطقه دو قم، رضا رحیمی در خصوص تفکیک غیرقانونی اراضی زراعی حریم شهر منطقه ۲ شامل اراضی غربی و شمالی بزرگراه امام علی(ع) از جمله زمین های اطراف بوستان جوان، جاده معدن، گفت: از شهروندان گرامی خواستاریم از خرید و فروش این اراضی که به صورت غیرقانونی و بدون رعایت نصاب، تفکیک کرده‌اند خودداری نمایند.

شهردار منطقه دو قم افزود: اراضی حریم شهر فقط قابلیت زراعی دارند و پس از گذشت زمان هیچ گونه ارزش افزوده‌ای نخواهند داشت لذا برای سرمایه گذاری و برنامه‌ریزی بلند مدت نیز مناسب نمی باشد و تفکیک این اراضی تابع دستورالعمل‌های جهاد کشاورزی است.

رحیمی اظهار داشت: از مردم درخواست می‌کنیم قبل از خرید زمین در محدوده و حریم شهر، با مراجعه به شهرداری و استعلام نسبت به وضعیت داخل محدوده بودن، توافقات و همچنین شبکه معابر مطلع شوند و با اطلاع به نزدیکان و خانواده خود جلوی سوء استفاده احتمالی افراد سودجو را بگیرند.

وی در پایان ضمن تاکید بر رعایت مقررات و وظایف قانونی شهرداری مبنی بر نظارت ساخت و سازهای حریم شهر، گفت: متخلفین از قوانین به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.