27.2 C
شهر مقدس قم
۲۲ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

۳۱ میلیارد تومان برای آماده‌سازی زیرساختی پروژه ۴۸ هکتاری پردیسان قم پیش‌بینی شده است

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی اطراف حرم مطهر گفت: برای آماده‌سازی زیرساخت‌های ۴۸ هکتاری پردیسان قم بیش از ۳۱ میلیارد تومان برآورد شد که امسال ۳۰ درصد این مبلغ افزایش‌یافته است.

علیرضا خاکی در جلسه بررسی وضعیت پروژه ۴۸ هکتاری پردیسان در سالن جلسات معاونت عمرانی استانداری، اظهار داشت: در تاریخ ۱۵ اردیبهشت سال گذشته آماده‌سازی ۴۸ هکتاری پردیسان در قم به شهرداری واگذار شده که با توجه به مشکلاتی که وجود داشت از مهرماه آماده‌سازی آغاز شد.

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی اطراف حرم مطهر افزود: تاکنون ۶۰ درصد در جدول‌گذاری پیشرفت فیزیکی شکل‌گرفته است و شهرداری بیش از ۶ میلیارد تومان در این زمینه هزینه کرده است.

خاکی با بیان اینکه قرار شده این ۴۸ هکتاری پردیسان به نفع استان قم و به‌ویژه اجرای پروژه‌های اطراف حرم و تملکات هزینه شود، یادآور شد: باید بتوانیم این زمین را به ارزش‌افزوده مناسبی برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: با شیوع کرونا، پیمانکار تداوم آماده‌سازی را تعطیل کرده است اما اخیراً با برگزاری جلسات، پیگیری ادامه اقدامات هستیم، البته با توجه به تراکم ساخت‌وساز و طراحی ویلایی در برخی مناطق، معابر تغییر کرده است.

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی اطراف حرم مطهر با تأکید بر اینکه در جهت تأمین زیرساخت‌ها به‌ویژه تأمین آب، فاضلاب و گاز باید تدابیر لازم اندیشیده شود، اضافه کرد: در این زمینه در سال ۹۸ هزینه‌های زیرسازی تعریف‌شده است.

خاکی عنوان کرد: سال قبل پیش‌بینی شد برای شبکه توزیع آب ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان و شبکه انتقال فاضلاب ۵ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و شبکه گازرسانی ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان موردنیاز باشد.

وی با اشاره به اینکه برای شبکه مخابرات یک میلیارد تومان و شبکه توزیع برق ۱۶ میلیارد و ۷۵۰ میلیون برآورد شد، گفت: به‌طور کلی در سال گذشته آماده‌سازی زیرساخت‌های ۴۸ هکتاری پردیسان قم، بیش از ۳۱ میلیارد تومان برآورد شد که امسال در سال ۹۹ با توجه به وقفه‌ای که در آماده‌سازی ایجاد شد با ۳۰ درصد افزایش هزینه مواجه شده‌ایم.

مدیرعامل سازمان نوسازی و بهسازی اطراف حرم مطهر بیان کرد: راه‌ و شهرسازی و شرکت‌های خدماتی باید آورده خود را در توسعه زیرساخت‌ها بیاورند تا هر چه زودتر ساخت‌وساز در این قطعه زمین آغاز شود و بتوانیم منافع این پروژه را در استان قم هزینه کنیم، دراین‌باره نیاز به هم‌گرایی شرکت‌های خدمت‌رسانی و دستگاه‌های اجرایی در رفع موانع و بروکراسی‌ها هستیم.