۲۴ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار سازمان ها

نخستین پیست حرفه‌ای دوچرخه‌سواری در قم راه‌اندازی شد

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم از راه‌اندازی و خط کشی نخستین پیست حرفه‌ای دوچرخه‌سواری در بوستان آموزش ترافیک پردیسان خبر داد.

به گزارش شهرنیوز، علی نیک با اشاره به آخرین اقدامات انجام‌شده در بوستان آموزش ترافیک شهرداری قم، اظهار داشت: بوستان آموزش ترافیک پردیسان شامل هفت پیست منحصربه‌فرد بوده که به مرور اقدامات طراحی، اجرا و به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل سازمان حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری قم با بیان اینکه یکی از پیست‌های پیش‌بینی‌شده در این بوستان ترافیکی، مربوط به دوچرخه‌سواری است، ابراز کرد: این پیست کاملاً حرفه‌ای و با الگوبرداری از پیست شهر زوریخ طراحی‌شده است که پذیرای علاقه‌مندان به این رشته ورزشی خواهد بود.

نیک خاطرنشان کرد: این پیست در چندین مرحله توسط همکاران سازمان حمل‌ونقل و ترافیک به‌صورت دستی خط کشی شده که این خط کشی‌ها شامل مراحل طراحی، آکس گیری، اجرای خط کشی، پاشیدن گلس بید (جهت ایجاد انعکاس نور در شب) و پاکسازی بوده است.

وی با تأکید بر اینکه این پیست در کنار ایجاد ظرفیت‌های مناسب دوچرخه‌سواری سبب ارتقای حرفه‌ای این رشته ورزشی در قم می‌شود، یادآور شد: با توجه به ویژگی‌های این پیست‌ها در این بوستان ترافیک به‌زودی شاهد برگزاری مسابقات کشوری و حتی جهانی در پیست‌های هفتگانه خواهیم بود.