35.9 C
شهر مقدس قم
۲۶ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار منطقه 8

پیشرفت ۹۰درصدی سوله مدیریت بحران درمنطقه ۸

شهردار منطقه هشت قم از پیشرفت 90 درصدی سوله مدیریت بحران در این منطقه خبرداد.

به گزارش واحد روابط عمومی شهرداری منطقه هشت، محمد رمضانی با بیان اینکه ساخت سوله با هدف ایجاد فضای استاندارد جهت اسکان در شرایط بحران بوده است، ابراز داشت: این سوله مدیریت بحران واقع در خیابان ملت با مساحتی بالغ بر هزار متر مربع و با پیشرفت ۹۰ درصدی در حال احداث می‌باشد.

شهردار منطقه هشت قم در ادامه با اشاره به ضرورت احداث سوله بحران در مناطق مختلف شهری، ابراز داشت: یکی از اقدامات ضروری قبل از بحران، ایجاد سوله‌های مدیریت بحران است که در راستای مدیریت و کاهش خسارت های حوادث غیر مترقبه احداث می شود.

رمضانی با بیان اینکه در ایران با توجه به تعدد بلایای طبیعی اهمیت مدیریت بحران بیش از پیش آشکار شده است و احداث سوله بحران نیز در این راستا می باشد، گفت: با هدف کمک به شهروندان در زمان وقوع حوادث و بحران اقدام به احداث و تکمیل سوله بحران به مساحت یک هزار متر مربع در خیابان ملت شده است.

وی با اشاره به مختصات این سوله بحران، اظهار داشت: این سوله شامل بخش اداری و آموزشی، سرویس بهداشتی و امکانات رفاهی لازم جهت بهره برداری در زمان اضطراری می باشد.

شهردار منطقه هشت قم در ادامه با اشاره به فعال بودن این سوله در مواقع غیر بحرانی، خاطر نشان کرد: در مواقع عادی در محل فوق انواع فعالیت های ورزشی، علمی و آموزشی انجام می شود.

رمضانی با اشاره به هزینه احداث این سوله، بیان داشت: طبق برآوردهای اولیه تکمیل پروژه فوق ۲۵ میلیارد ریال هزینه در بر خواهد داشت.