۲۵ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار معاونت ها

بخش زیادی از آبگرفتگی قم مربوط به آبریزهای خارج از شهر است

معاون خدمات شهری شهرداری قم یکی از دلایل مشکلات و آب‌گرفتگی‌ها سطح خیابان‌ها را مربوط به آبریزهای پیرامون شهر دانست و گفت: از یک سال گذشته تاکنون مکاتبات زیادی انجام‌ شده و باید این مشکلات هر چه سریع‌تر برطرف شود.

سید امیر سامع با اشاره به اهمیت رفع مشکلات آب‌گرفتگی سطح شهر، اظهار داشت: نقاط حادثه‌خیز شناسایی‌ شده و با تأکیدات شهردار قم مناطق موظف به رفع مشکلات و اجرای پروژه‌های مربوط به آن در ۶ ماه نخست سال شده‌اند.

معاون خدمات شهری شهرداری قم برخی از مشکلات و آب‌گرفتگی‌ها سطح خیابان‌ها را مربوط به آبریزهای پیرامون شهر دانست و افزود: از یک سال گذشته تاکنون مکاتبات زیادی با اداره منابع طبیعی و آبخیزداری استان انجام‌شده و باید این مشکلات هر چه سریع‌تر برطرف شود.

سامع ادامه داد: تکلیف بسیاری از مشکلات و مسائل آب‌گرفتگی پیرامون شهر در جلسه ستاد بحران استان و قرارگاه سیلاب مشخص شد و وظایف هر دستگاه در طراحی و اجرا نیز ابلاغ‌ شده و شهرداری آمادگی همکاری با دستگاه‌های مربوطه را دارد.

وی همچنین به مشکلات بازارهای روز در ایام کرونا نیز اشاره و تصریح کرد: بازارهای روز جزو نخستین گروه‌هایی بودند که در ایام شیوع کرونا تعطیل شد و باید ادامه تعطیلی این مراکز موردبازنگری قرار گیرد.

معاون خدمات شهری شهرداری قم با تشریح مشکلات معیشتی شرکت‌کنندگان در بازارهای روز، خاطرنشان کرد: در صورت ادامه تعطیلی بازارهای روز باید حمایت‌های لازم از این افراد به‌عمل‌آمده و مشکلات آن‌ها مورد بررسی قرار گیرد.

سامع از ثبت‌نام رانندگان تاکسی و اتوبوس‌ها در سامانه سلامت خبر داد و بیان کرد: هماهنگی‌های لازم توسط معاون حمل‌ و نقل و ترافیک شهرداری قم انجام‌ شده و باید با همکاری استانداری مشکلات آن‌ها نیز بررسی می‌شود.

وی ادامه داد: رانندگان تاکسی‌ها و اتوبوس‌ها حق بیمه خود را پرداخته‌اند اما ۳ درصد بیمه آن‌ها هنوز پرداخت‌ نشده که باید برای برطرف کردن این مشکل تدابیر لازم اندیشیده شود.