33.9 C
شهر مقدس قم
۲۶ مرداد ۱۴۰۱
ورود / عضویت ویژه نامه کرونا / مراکز درمانی قم / اخبار رسمی کرونا
En | Ar
اخبار عمومی

حضور شهرداری قم همراه کادر درمان در مبارزه با ویروس کرونا قابل‌تقدیر است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گفت: مجموع اقدامات شهرداری در مدت شیوع ویروس کرونا قابل‌تقدیر بوده و شهرداری دوشادوش کادر درمان نسبت به رفع دغدغه‌ های بهداشتی شهر تلاش کرده است.

به گزارش شهرنیوز، دکتر محمدرضا قدیر امروز با حضور در جلسه رسمی و علنی شورای شهر قم با تأکید بر اهمیت همکاری همه ارگان‌های دولتی و خصوصی در مبارزه با ویروس کرونا اظهار داشت: برای شکست این ویروس نیازمند همکاری همه ارگان‌ها در استان بوده و کادر درمان به‌ تنهایی نمی‌تواند بر این بیماری پیروز شود.
وی با بیان اقدامات انجام‌شده درباره مبارزه با ویروس کرونا افزود: شهرداری قم یکی از ارگان‌هایی است که در دو ماه گذشته در کنار کادر درمان و در میدان مبارزه با ویروس کرونا حضورداشته و اقدامات آن قابل‌تقدیر است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم گندزدایی و ضدعفونی معابر شهری را موردتوجه قرارداد و گفت: شناسایی کانون‌ های بحران در شهر و ضدعفونی و گندزدایی نقطه‌ای یکی از اقداماتی است که با تدبیر و مدیریت شهرداری قم به‌خوبی انجام‌شده است.
وی همچنین به موضوع تبلیغات شهری و فرهنگ‌ سازی صحیح در مبارزه با این ویروس اشاره و خاطرنشان کرد: شهرداری قم با نصب بنرهای تبلیغاتی و آموزشی در دعوت مردم برای پیوستن به پویش در خانه بمانیم و همچنین ارائه آموزش‌های لازم گام‌های بزرگی را برداشته است.
قدیر همچنین پیگیری‌ های شهردار قم را برای تهیه دستگاه زباله‌ سوز مورد توجه قرار داد و گفت: پیگیرهای شهردار محترم قم و همچنین رایزنی مستقیم وی با سفیر چین برای تهیه دستگاه زباله‌سوز نتیجه‌ بخش بوده و به‌ زودی این دستگاه در قم نصب و راه‌اندازی می‌شود.
وی امحای صحیح و بر اساس پروتکل‌های بهداشتی زباله‌های بیمارستانی را یکی از دغدغه‌ های دانشگاه علوم پزشکی دانست و تأکید کرد: خوشبختانه در شرایط بحران تمام زباله‌های بیمارستان‌ها به‌ صورت مستمر و بر اساس پروتکل‌های بهداشتی دفع شده و شهرداری قم در این حوزه نیز موفق عمل کرده است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم در پایان به آماده‌ سازی بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) نیز اشاره و اظهار داشت: شهرداری قم در آماده‌سازی بیمارستان امیرالمؤمنین (ع) همکاری خوبی با دانشگاه علوم پزشکی داشته و مجموعه اقدامات و همکاری‌های شهرداری قم در مدت شیوع ویروس کرونا قابل‌تقدیر و سپاسگزاری است.